Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
523 posty 1897 komentarzy

dżdżownica na pustyni

Jan Bogatko - polityka dla zaawansowanych

(Neo) moczarowcy na Nowym Ekranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od pewnego czasu ich tu pełno, mają widać nowe zlecenia z centrali. Zbliża się bowiem15 Sierpnia, rocznica Cudu nad Wisłą. Wielkiego zwycięstwa Józefa Piłsudskiego. A ojczyzną prawicy neomoczarowskiej jest Rosja.

    1. Ostatnio czytałem na Nowym Ekranie dwa antypolskie teksty moczarowskiej prawicy. Jeden to niejakiego Grunholza o Piłsudskim, drugi równie ambitnego potwarcy, Thota, o Mickiewiczu. Panowie ci plują na Polskę równo i zbierają brawa.

 

2.  2. Indywidua te rozpowszechniają kłamstwa, nadając im pozory prawdy. To stara szkoła ochrany, ojca chrzestnego KGB. Grunholz i Thot  zaglądają do spodni Piłsudskiemu i Mickiewiczowi. Grunholza  i Thota wymieniam tu wyłącznie  przykładowo.

 

3.  3. Obaj pismacy to jaczejka neomoczarowców. Natolińczyków zapatrzonych w Stalina i „braci Słowian” na wschodzie. Tak budzi się z letargu rosyjski panslawizm*, mimo, że Rosjanie także z wyglądu przypominają bardziej Mongołów, a nie tylko z charakteru.

 

4.  4. Grunholz kolportuje kłamstwa, jakoby Piłsudski był  żydem, „jakimś Ginetem*”, co rzekomo potwierdzają niewymienione z nazwy „rosyjskie archiwa”. (Określenie kogoś mianem „żyda” ma w oczach antysemity ma wymowę taką jak „antypolak”.

 

5.  5. Thot pisze głodne kawałki na temat Mickiewicza, którego zna zapewne tylko ze słyszenia. Imputuje, że matka wieszcza była żydówką. Tymczasem także i genealogia Mickiewiczów jest dobrze znana. Jego matka była Majewska, ze starożytnego rodu Starykoń.

 

6.  6. Rosyjskie archiwa szlacheckie zachowały się w całości po przewrocie listopadowym. Na tych zasobach opiera swą wiedzę dr Marek Minakowski, autor pomnikowego dzieła „Ci wielcy Polacy”, dostępnego na rynku internetowym. Można było do niego zajrzeć.

 

7.  7. Ale Grunholz i Thot mają do spełnienia misję. Jak niegdyś Ochrana, a potem KGB, także i FSB posługuje się tymi samymi, wypróbowanymi metodami do walki z Polską. Problem polega na tym, że ubierając się w szaty narodowców zohydzają Dmowskiego.

 

8.  8. Nowy Ekran ceni sobie wolność słowa – jak też – ale nie powinien jej mylić z wolnością propagandy. Tak, jak Grunholze i Thoty szkodzą narodowcom, tak NE szkodzi misji walki o wolną Polskę zezwalając na harce neostalinowców na swym portalu.

 

9.  9.Neomoczarowca scharakteryzować można tak: jest to prorosyjski i antyamerykański antysemita o antypolskim faktycznie obliczu. Stara się kreować na „prawicowca”, powołując się na Dmowskiego, który na ich widok zapewne przewraca się w grobie.

 

          10. Niewykształcone, prymitywne, bez elitarne (poza elitami po-PKWN) polskie społeczeństwo jest w stanie kupić każdą drukowaną brednię. Potwierdza to „dyskusja” pod tekstami pismaków. Redakcja powinna na to reagować dla własnego dobra.

* Ginetowie, starożytny ród władców Litwy

* Rosja, a dokładniej płk. Pyton, chce utworzyć unię euroazjatyką, chętnie przejmując znowu opiekę nad Polską. Nie dajcie się na to nabrać!

Post scriptum: narodowcy powinny natychmiast odciąć się od takich indywiduów, jeśli chcą powtórzyć sukces  z 11.11.11.

Komu przynoszą korzyść wypociny takich Grunholzów czy Thotów? Przede wszystkim salonowi i jego politycznej opcji, potem Niewymownemu i Kretynom Politycznym (Siurakowski). No i redaktorom BBC, którzy w oparciu o ich enuncjacje mogą nakręcić nowy, równie prawdziwy film, co ten ostatni. Grossowi, jako materiał na nową powieść o polskim antysemityzmie.

Nowy Ekran musi – jeśli chce przetrwać – rozstać się z takimi „autorami”.

KOMENTARZE

 • Cud nad Wisłą był możliwy tylko dlatego, że Witos był tak roztropny i nie poinformował Polaków, że Piłsudski dał właśnie nogę.
  A we wrześniu 39 roku dzielni bojownicy z bliskiego otoczenia Piłsudskiego cudownie rozpłynęli się we mgle. Niestety w otoczeniu Piłsudskiego dominowało pozerstwo, szpan i cwaniactwo. W końcu wywiad austriacki nie potrzebował autentycznych polskich patriotów, tylko agentów.
 • Autor
  Dzięki za info ;) Pzdr
 • @lju 14:42:28
  Podzielam w pełni Pański pogląd,

  pozdrawiam,

  dziękuję
 • @vortex 14:46:03
  Widzi Pan? A Moskwa zadawala się nawet Panem.
 • @lju 15:18:27
  Wydaje mi się ża cała ta akcja propagandowa agentów płatnych i wpływu ma na celu dyskredytację Marszu Niepodległości.

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 14:56:39
  "A Moskwa zadawala się nawet Panem."

  Ja bardzo wątpię. Powiem więcej, to głupia insynuacja.
  Natomiast ja podaję tylko fakty historyczne, dobrze znane.
  Nie wiem skąd ta ślepa miłość do Piłsudskiego? Czy dlatego że miał ciepłe stosunki z masonerią, że miał żon bez liku, taki nowoczesny postępak, nie żaden zapyziały katol.
 • @lju 15:18:27
  O ile wiem, to bardzo sprawnie wiali na Zaleszczyki, w później zostali gdzieś w Rumunii i okolicach. I słuch o nich zaginął.
 • @vortex 15:27:28
  Pan kłamie, jak typowy agent wpływu. Jest Pan oszczercą i kłamcą bez krzty honoru. Tą kurwą ludzką, o jakich mówi Piłsudski.

  Celem Pańskiego działania jest ośmieszenie polskiej idei narodowej, nic więcej.
 • @Jan Bogatko 15:31:39
  Piłsudczycy przecież nie byli żadnymi narodowcami. No chyba że czegoś nie wiem, że odkryto jakieś nowe tajne dokumenty w IPN, które odwracają o 180 stopni naszą wiedzę. Faktem znanym jest, że po sławnym zamachu masoneria w Polsce rozkwitła niezwykle, wzięła niemal wszystko. A narodowcy byli tępieni niemal tak, jak komuniści. Narodowcy zawsze mieli z masonerią na pieńku.
 • @lju 15:34:53
  Ja się obawiam, że przy polskiej głupocie się to uda. Martwi mnie brak stanowiska Redakcji.

  Pozdrawiam,
 • @lju 15:38:19
  Większość durni nie wyobraża sobie co by było, gdy Polska w 1939 roku podpisała kapitulację.

  Otóż by już jej nie było!

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 15:44:22
  "Większość durni nie wyobraża sobie co by było, gdy Polska w 1939 roku podpisała kapitulację.

  Otóż by już jej nie było!"


  A teraz jest?
  Czy jest Polska, czy jest UE?


  Jedno jest pewne, Polacy sa. :)
 • Ja od lat dumam sobie nad tematem, skąd to umiłowanie Piłsudskiego, tak że w zasadzie nie wolno pisać o nim krytycznie.
  Gdy jest postacią mocno kontrowersyjną, tak jak jego sanacyjna ekipa. Nie jest przypadkiem, że jak ognia unikali wyborów po Zamachu, z czasem coraz więcej Polaków gardziło nimi i ich nienawidziło. Gdyby nie zwiali w 39 roku wielu z nich czekało zyg, zyg brzytwą po gardle od jakiegoś prostego Polaka. Tak jak prawdopodobnie ktoś dyskretnie załatwił Rydza. Starszych ludzi trzeba była pytać póki żyli, w latach 30tych miliony Polaków ekipy sanacyjnej szczerze nienawidziło.
  A tutaj okazuje się piszemy historię od nowa, Piłsudski i sanacja to same cudowności były. Jak nie masoneria tworzy ten mit, to kto?
 • @ AUTOR
  Jak rozumiem, postukuje pan wyrzucenie Grundholza i Thota z Nowego Ekranu? Ja uwazam, ze z takimi osobnikami tez trzeba rozmawiac, cwiczyc swoje zdolnosci retoryczne na nich. Popedzenie ich z Nowego Ekranu pozbawi nas takiej sposobnosci, oraz sposobnosci skompromitowania ich twierdzen.

  Pokonanie ich w dyskusji jest w istocie dziecinnie latwe - wystarczy zazadac od nich dowodow na prawdziwosc ich twierdzen.

  Hehehe, ten Grunholz skompromitowal sie calkowicie, oswiadczajac w jednym z wpisow pod artykulem o Pilsudskim: "Podrzucić fakty i pomówienia. Niech im [tzn. Polakom] się toczy piana z pyska, niech rzucają inwektywami (tym samym przyznając mi w niektórych sprawach rację), ale jeden czy drugi się nad legendą poważnie zastanowi i może nawet zweryfikuje swoje stanowisko. Z niektórymi trzeba drastyczną terapią szokową."

  Najlepszy chwyt retoryczny w dyskusji z takimi, to traktowanie ich tak, jak oni traktuja nas. Otoz ja napisalem Grundholzowi, ktorego ukochani bohaterowie to Kozacy, ze teraz powinien dac cala prawde o Kozakach, w tym jak masowo mordowali Polakow, np. polskich powstancow, jak katowali nahajami polskie demonstracje patriotyczne, bezczescili polskie koscioly, o ich domniemanym homoseksualizmie. I zeby tez napisal o nich w sposob klamliwy i oszczerczy, tak jak sam zaleca pisac o polskich bohaterach narodowych, zastosowal "terapie szokowa." Reakcja Grundholza byla obronna: "Tysiącami zginęli w walce z nawałą bolszewicką. Ginęliby pod wodzą Piłsudskiego, gdyby tylko w czasie Bitwy Warszawskiej nie zwiał. Zginęli za to pod przywództwem prawdziwego patrioty, generała Tadeusza Rozwadowskiego, "itd. Czyli ze wielki kozak Grubndholz nie potrafi podac brudnej "prawdy" o tych, ktorych on lubi, potrafi tylko podawac brudna (pseudo)prawde o polskich bohaterach, takich jak Marszalek Pilsudski.

  Pozdrawiam pana. Niech pan tak sie nie wkurza, i niech cwiczy sie w cierpliwosci w znoszeniu cudzych opinii. Wolnosc wypowiedzi - tego potrzebujemy w Polsce najbardziej.
 • do autora
  Lubi Pan obrażać innych....
  Mija się Pan obrzydliwie z prawdą i nie ma nic na obronę swoich kłamstw!
  Cytat Pana wpisu:

  "Thot pisze głodne kawałki na temat Mickiewicza, którego zna zapewne tylko ze słyszenia. Imputuje, że matka wieszcza była żydówką. Tymczasem także i genealogia Mickiewiczów jest dobrze znana. Jego matka była Majewska, ze starożytnego rodu Starykoń"

  Trzeba czytać książki a nie słuchać plotek i telewizji. Thot także i dla Pana podaje źródła ogólnie dostępne. To Pana problem, że nie nauczono Pana czytać ze zrozumieniem.
  Powinien Pan przeprosić wymienionych blogerów i nie pisać więcej postów.


  Dla Pana dobra....warto jednak czytać książki!!!!!
 • Opcja autora jest dobrze widoczna przez proste porównanie.
  Tzw. moczarowcom nie wolno nic, potępienie jest zasadą czego by nie robili.
  A Żydom wolno wszytko, zawsze jakoś można jakoś ich wytłumaczyć.

  http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/66722,hebrajski-urzedowym-w-polsce

  Widać pewną opcję, a nie obiektywizm.
  Tak dla jasności, nawet nie myślę bronic tych moczarowców. Ale pisać post, że skoro ktoś Piłsudskiego krytykuje, to moczarowiec, i żeby go z NE usunąć? To ja pierniczę, ale propagandowa wywrotka. Jakby w międzywojniu nie było wielu ostrych krytyków Piłsudskiego. Wtedy gdy Moczar jeszcze w pieluchy szczał.
 • @lju 15:52:21
  No to zastanowię się nad dalszą obecnością na tym forum.

  Pozdrawiam,
 • @bar-bara 15:58:18
  Nie pisała by Pani wtedy po polsku, albo by Pani nie było, albo mówiłaby Pani po niemiecku (gdyby się dało Pani załapać na volkslistę), albo po sowiecku (rosyjski z silnym akcentem).

  To, że istniejemy jako resztówka, zawdzięczamy tym, którzy NIE podpisali kapitulacji, a MOGLI.

  Pozdrawiam,
 • @Pan Marky 16:00:43
  Wolność wypowiedzi - tak. Wolność propagandy - nie! - a to w imię wolności wypowiedzi właśnie.

  Boję się rozbicia ruchu niepodległościowego, to dla mnie wartość najwyższa.

  Pozdrawiam,
 • @taba 16:03:08
  Agentów nie przeprasza się.

  Plotki podaje pismak Thot, a nie ja. Ja ze zwalczam. Thot to dla mnie kurwa polityczna.

  Pozdrawiam,
 • @Andrzej22 16:02:18
  ...smutne.

  Pozdrawiam,
 • @taba 16:03:08 A MOZE TO TY KLAMIESZ I OCZERNIASZ?
  Gdzie niby pan Bogatko klamie? Podaj te jego rzekome klamstwa. Potrafisz?

  A ktore to "zrodla" podaje thot? Udowodnij, ze te zrodla sa wiarygodne, i ze potwierdzaja glowna mysl tekstu thota: ze Mickiewicz byl antypolskim niegodziwcem.

  Zatem moze to TY klamiesz i oczerniasz?
 • Do Jana Bogatko...
  Dziękuję za merytoryczne uzasadnienia; cieszę się, że nie jestem osamotniony w swych poglądach.

  Podobnie jak Pan podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem. Stanąłem już w obronie Wieszcza na tym forum -

  http://zayazd.nowyekran.pl/post/67401,obrona-mickiewicza

  - ale prawdopodonie mój post spadnie z prędkością błyskawicy...

  Część blogerów opuściła już NE i przeniosła się na inne, mniej "ekstremalne" portale.

  Jeśli tak dalej pójdzie... Nie mam czasu na przekomarzania się z anonimowymi prowokatorami.

  Pozdrawiam!

  Lech Makowiecki
  Zayazd
 • @lju 14:42:28
  Z błędami sowieckiej propagandy: np. o Dzierżyńskim, który był chazarskim parchem, ojciec jego był carskim sędzią o nazwisku Ruffin/Rufus, ktory przejął majątek szlachcica polskiego Dzierżyńskiego, wraz z nazwiskiem wywiezionego na Sybir po Powstaniu Styczniowym. Żona "Felusia" po porzuceniu jej będącej w ciaży znalazła pomoc w majątku mego Dziadka, w nim miala opiekę i urodziła. Potem zniknęla z majątku. Ten ukraiński hajdamaka pomiot tryzubowy łże jak typowy ukraińsi skurwysyn, takich jak on mój śp. Ojciec oficer 27 WDPAK ma na swym "koncie" dziesiątki. Z tego powodu, że na NE zagnieździły się antypolskie, hajdamackie, lewackie gnidy, opuszczam tę stronę definitywnie. Gruhotza i tego drugiego obsprawił bym ja to robił i kazał robić z takimi skurwysynami mój śp. Ojciec, Przodkowie. Pozdrawiam.
 • Janie Bogatko
  dziękuję, dałem 5 i opuszczam ten już otwarcie antypolski portal. Żegnam, choć szkoda mi rozstawać sie z paroma blogerami. Pozdrawiam.
 • @Pan Marky 16:37: i Bogatko
  Prosze sie z tymi autorami kłóciić i ich wyzywać od agentow a Thota grzeczniutko przeprosić na forum
  Źródła: „Mickiewicz Encyklopedia” – Jarosław Rymkiewicz, Dorota Siwicka, Alina Witkowska oraz Marta Zielińska

  „Mickiewicz – mistyk polityk” – Wiktor Weintraub
  I inne prosze szukać i nalewać oleju do głowy puki jeszcze coś tam wchodzi
 • @Jan Bogatko 16:35:39
  Agentow się wiesza lub na palu osadza. Pozdr.
 • @taba 16:59:26
  Napisałem już powyżej co z taką kurewską swołoczą Polacy powinni zrobić. Powtórzę: wywieszać lub na palach osadzić.
 • Dostaje mnóstwo wyzwisk, zamiast odpowiedzi na moje komentarze.
  Nadal nie rozumie dlaczego krytyka Piłsudskiego i jego ekipy, to bolszewia, hazarobolszewia, stepy Azji, itd? Czyli Dmowski bolszewik? I wielu innych? A ten biskup, co nie chciał Piłsudskiego na Wawelu pochować, to też bolszewickie bydle? Czy nie za daleko towarzystwo sobie jednak poszybowało?
 • @lju 17:01:49
  Faktycznie tacy jak Pan i Bogatko powinni nie zasmiecać tego wolnego portalu.
 • @taba 16:59:26
  O co mialbym sie klocic z podanymi autorami?

  A w jaki sposob to, co ci autorzy twierdza o Mickiewiczu, potwierdzaloby glowna mysl tekstu thoty, ze Mickiewicz to antypolski niegodziwiec?

  Gdzie ja niby wyzwalem thote od agentow? Za co mialbym go przepraszac? To on powinien mnie przeprosic za grubianstwo wobec mnie.

  Podobnie jak TY powinnas, czy powinienes, przeprosic mnie za nastepujacy fragment:"I inne prosze szukać i nalewać oleju do głowy puki jeszcze coś tam wchodzi."

  W tym fragmencie powinnas, czy powinienes, przeprosic mnie tez za blad ortograficzny.
 • @taba 17:05:07
  RE: Faktycznie tacy jak Pan i Bogatko powinni nie zasmiecać tego wolnego portalu.

  --- Wiec pan Bogatko i lju niby zasmiecaja ten portal? A w jaki konkretnie sposob?
 • @Zayazd 16:47:19
  Te zamachy sprawiają mi fizyczny ból - tak przecież obchodzili się z nami zaborcy i okupanci.

  Pozdrawiam,
 • @Kula Lis 62 16:57:11
  To nie hołota - to agenci wpływu. Trzeba ich bić łpo łapach i patrzeć, czy równo puchną.

  Moja rodzina jest z Wileńszczyzny (dd 1590 roku do mego pradziada).

  Pozdrawiam,
 • Ludzie ...
  ... zacznijcie ewoluować, po prostu rozmawiajcie! Szósty palec nam nie wyrośnie ale mentalna ewolucja w końcu by się przydała. Zarówno społeczeństwo jak i państwo skorzystałoby na wspólnej dyskusji i bardzo jej potrzebujemy! Odmienne poglądy są zwiastunem wspólnego rozwiązania, czyż nie tak?
 • @Kula Lis 62 16:58:57
  Pozdrawiam Pana,

  szkoda ciekawego dyskutanta,
 • @lju 17:01:49
  Apeluję o to samo, najgoręcej.

  jest za 5 12-sta.

  Pozdrawiam,
 • @Pan Marky 17:18:53
  Pan Taba pewno myśli, że jest na portalu Kretynów Politycznych. Albo ja się mylę?!

  Pozdrawiam,
 • @Pan Marky 17:14:57
  Proszę poczytać co Pan pisze i sprawdzić też swoje błędy. Nie Przeszłam z Panem na Ty więc forma wpisu jest nieodpowiednia.
  Grubiański jest Pan to mało powiedziane, Pana rynsztokowe słownicto też pod innymi blogami, rysuje Pana obraz nieciekawy.
  Przytaczyłam źródla informacji o Mickiewiczu i to Pana problem, że nie wie Pan o co chodzi bo nie czytał....proszę przeczytać książki i szybciutko przeprosić blogera Thota. Tyle....
 • @Jan Bogatko 17:27:27
  Wołyń, po Dziadku Jastrzębiec, po Babci Rak(Ćwirko Godycka), z agenturalną swołoc zą mi nie po drodze. Odszedł Mirek Mrozewski-Costerin i wielu wartościowych Polaków, bo NE to takie skanalizowanie i badanie nastrojów Polaków, zresztą jak wiele innych udających "prawicowe", dlatego nie zakładałem bloga jak tu jak na innych. Pzdr.
 • @vortex 17:04:12
  część ludzi nie chce czytać, myśleć.....
  część to zaślepieni...
  cześć niech Pan sam sobie dopowie....
  Prawda kole w oczy i to teraz bardzo widać w tych wpisach....a jaka nerwówka, epitety.... czuje się to aż nadto. Nie wolno mieć innego zdania bo się jest agentem, antypolakiem.....uderz w stół ....reszta jest znana.
  Pozdrawiam
 • @Andrzej22 17:38:29
  Wciąż nie wiem dlaczego utrzymanie kultu Piłsudskiego, jako postaci krystalicznej, ma aż takie znaczenie, że tyle wyzwisk leci? Ci co wyzywają, niczego nie wyjaśniają, tylko wyzywają więcej. Po tylu latach? To jakaś magia.
  Dopiero zajrzałem do tego tekstu Grunholza.
  http://rg.nowyekran.pl/post/67331,prawda-o-pilsudskim
  Tak to bym nawet nie zajrzał. Bo stare spory o Piłsudskiego już dawno wydały mi się nudne, a z tego co skąd inąd wiadomo od dawna, niejedno można mu zarzucić. Tylko czy ma to dzisiaj aż takie znaczenie?
  Ale bawcie się dobrze.
 • @taba 17:34:21
  Wiec nie przeprosisz za swoje "puki"? A fe.

  Podalas jakies tytuly, ale nie udowodnilas, ze potwierdzaja one zgodnosc z prawda glownej mysli tekstu thoty: ze Mickiewicz to antypolski nikczemnik.

  Nie udowodnilas tez, ze to z podanych przez ciebie tytulow thota wzial informacje, ktore podal w swoim tekscie.

  Nie udowodnilas tez, ze pan Bogatko klamie.

  Czy zachowujac sie w ten sposob nie udowodnilas, ze jestes klamczucha?

  Taba, czy jestes thotem? Bo piszecie podobnie, oraz "taba" i "thot" to, jak rozumiem, slowa egipskie.

  Oboje/obaj tez jestescie grubianami.

  Czy wasze grubianstwo mozna nazwac piramidalnym?
  :)
 • @Jan Bogatko 17:30:34
  Tylko tyle Pan potrafił wymyśleć- portal dla kretynów?
  Nie mam zamiaru Pana obrażać tak jak Pan to robi.
  Taba- to forma żeńska nie męska....ma Pan problem z czytaniem w języku polskim?
 • @taba 17:43:19
  Poszła won za Don chazska bladzi, te sowieckie "prawdy" piszcie u siebie chazarski pomiocie. Takie jak ty to u nas świnie i gęsi pasały.
 • @Jan Bogatko 17:30:34
  "Ona" pisze podobnie jak thot, i, podobnie jak on, ma "egipski" nick. Moze to jedna i ta sama osoba?

  "Ona" pisze, ale thot akurat milczy....
 • @Pan Marky 17:47:45
  no i widzi Pan....obrażanie, dziwne posądzenia, jakieś bzdurne porównania....Taba to egipskie?
  A Marky to jakie w dodatku Pan Marky?

  Może wszystkich którzy piszą inaczej niz Pan nazwie Pan Thotami.


  "Nie udowodnilas tez, ze to z podanych przez ciebie tytulow thota wzial informacje, ktore podal w swoim tekscie."
  "Oboje/obaj tez jestescie grubianami."- do dobitnie utwierdza mnie w przekonaniu o Pana płytkosci i prostactwie i żenującej indolencji.....Pana problem, że Pan nie czytał tych książek i nie ma Pan o czym rozmawiać. Umie Pan tylko wyzywać- do tego nie trzeba żadnej wiedzy.....

  Reprezentuje Pan we wpisach żenujący poziom.....
 • @Jan Bogatko 17:30:34
  Niechętnie u Pana komentuję; różnimy się wyraźnie co do rozumienia politycznych zależności.

  Odnośnie notki. przejrzałem notkę Grunholza - i w zasadzie wzięło mnie obrzydzenie; jedynym wytłumaczeniem dla tego człowieka jest wiek.
  A miał kilka dobrych tekstów.
  Znam zarzuty tyczące Piłsudskiego o jego rzekomej ucieczce; nawet kiedyś napisałem notkę na ten temat.
  Można tu zadać jedno pytanie: czy gdyby rzeczywiście "uciekł" - to jakim sposobem został sprowadzony na przegląd oddziałów rozpoczynających manewr znad Wieprza?

  11.11.11 - swój udział w Marszu Niepodległości zakończyłem na wysokości Belwederu - skręcając w Bagatelę, a to dlatego, że organizatorzy mijając pomnik Piłsudskiego - nawet o tym nie wspomnieli.
  Dla mnie i Dmowski i Piłsudski są równie zasłużeni dla odzyskania niepodległości.

  Odnośnie Thota. Tu moja opinia jest nieco inna. Postać Mickiewicza, zwłaszcza wobec ewidentnego promowania jego Osoby, gdy równie wielcy są także inni poeci tamtego okresu - jest zastanawiająca.
  Także śmierć w wyniku cholery, przy sugestiach otrucia - jest zastanawiająca. Zwłaszcza wyjaśnienia wymaga fakt, że udał się do Turcji celem powołania i utworzenia Legionu Żydowskiego.
  Mógłby Pan to wyjaśnić?
  Niemniej -" Mickiewicz wielkim poetą był". Nawet jak rozważać wpływy Hoene-Wrońskiego.

  Kończąc. Rozumiem Pana niechęć do moczarowców - Pana praca w RWE - ewidentnie wskazuje na inne ukierunkowania.
  Ale moczarowcy byli w znacznej części Polakami, choć o specyficznym podejściu do Polski. A tego o zwolennikach puławian i pracownikach RWE - tak jednoznacznie powiedzieć nie można.
 • @Pan Marky 17:50:13
  Myśl Pan dalej....może jestem obojniakiem, który nie wie którą płeć wybrać?
  Nie wiem czy mam płakać z rozpaczy czy smiać się z Pana wpisów....
 • @Roots 17:27:55
  w całej treści się z Panem zgadzam i popieram
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:05:45
  Panie Wojtas, czy to nie pan oswiadczyl, ze tych Polakow, ktorzy sa wrogo nastawieni do Rosji, nalezy "eliminowac", niewykluczone, ze metodami UB, bo dzialaja oni przeciwko "Polskiej Racji Stanu"?
 • @taba 18:16:45
  Żadnych przeprosin pomiotu łyka, nigdy u nas nie było, nie ma i nigdy nie będzie. Jesteś dla mnie chzarskim już nie pomiotem lecz wręcz miotem. Twoje pochodzenie to penie od capa i kozy. Nie zniżę się już do odpowiedzi miotowi chzarskiemu zza Donu, lub? pozostałości po sowieckiej spermie gdy szli na Berlin, krzycząc: cwietow nie nada, żopu dawaj, no i pewnie twa mać lub grandmać dawała?
 • @taba 17:59:26 KLAMCZUSZKA BRNIE W ZAPARTE? :)
  Dlaczego wszystkich, ktorzy pisza inaczej niz ja, mialbym nazywac "Thotami"?

  Udowodnij, ze ja nie czytalem podanych przez ciebie ksiazek.

  Wiec nie potrafisz udowodnic, ze jakies twierdzenia z tych ksiazek, potwierdzaja prawdziwosc glownej mysli tekstu thota, ze Mickiewicz byl antypolskim nikczemnikiem?

  Wiec nie potrafisz udowodnic, ze pan Bogatko klamie?

  Czy nie znaczy to, ze to TY jestes klamczucha?

  Co do twoich oskarzen wobec mnie o plytkosc, prostactwo, zenujaca indolencje, zenujacy poziom, czy nie pochodza one od osobniczki, ktora pisze "puki" zamiast "póki"?
  :)
 • @Kula Lis 62 17:49:25
  Reprezentuje Pan swoim wpisem dno.....tyle...
  Nie zyczę sobie aby mnie Pan obrażał, proszę przeprosić mnie za Chazarski pomiot!!!!! Nie mam z nim nic wspólnego! Zatkało by Pana jakbym opowiedziała moje pochodzenie ale pereł przed wieprze nie będę rzucać.
  Pan to widać Chazar!
 • @taba 18:09:25
  Tabba, ja tylko zapytalem czy jestes thotem, nie stwierdzilem, ze nim jestes.

  Natomiast TY wydajesz sie twierdzic, ze ja twierdze, ze jestes thotem.

  No i ktore z nas jest tu w bledzie?
  :)
 • @Pan Marky 18:24:23
  Puki to literowka, ma byc póki....lepiej Panu
  Czytałam książki i potwierdzam zgodnośc z postem Thota. A Pan czytał, że się wymądrza?
  Proszę przeprosić za kłamczuchę i więcej mnie nie obrażać.
 • @taba 18:31:26
  RE: Puki to literowka

  --- Co znaczy: "literowka"? A nie napisane przez CIEBIE slowo z bledem ortograficznym? Ale hanba - paniusia mysli o sobie ze jest elyta yntelektualna, a tu taka wpadka! :)

  Za co mialbym cie przepraszac? Przeciez klamalas, wiec jestes klamczucha, czyz nie tak?
 • Panie Janie
  Panie Janie, ma Pan rację, Cud nad Wisła był wielkim zwycięstwem Piłsudskiego, ale z pewnością nie on był jego architektem.

  Tu cytat:
  "Piłsudski nie wygrał żadnej wojny. Bolszewików pokonał gen. Rozwadowski, autor planu bitwy warszawskiej (plany napisane przez niego własnoręcznie, zachowane do dnia dzisiejszego) i głównodowodzący w bitwie warszawskiej. Piłsudski złożył dymisję (odpis zachowany jest do dzisiaj) i wyjechał do majątku Bobowa pod granicę z Czechami, do swojej konkubiny i córek. Potem, kiedy dowiedział się o zwyciestwie Rozwadowskiego pod Warszawą ruszył spóźniony znad Wieprza i znowu zaczął występować w roli naczelnego wodza (Witos, który przyjął jego dymisję, nie ogłosił jej, żeby nie niszczyć morale wojska)."


  Tutaj literatura z której autor niżej wymienionego cytatu korzystał:

  Dąbski Jan, Wojna i ludzie - wspomnienia z lat 1914 - 1915, Warszawa 1969.

  Gaul Jerzy, Z działalności kapitana Włodzimierza Zagórskiego w latach 1914 - 1918, `Przegląd Historyczny' 1997.

  Kessler Harry, Pamietniki

  Kukiel Marian, Generał Władysław Sikorski - żołnierz i wódz, `Bellona', z. 8, Londyn 1943.

  Lewandowski Jan, Królestwo Polskie pod okupacją austriacką 1914 - 1918, Warszawa 1980.

  Maryański Walery, Wiązanka wspomnień o generale Tadeuszu Jordan-Rozwadowskim, (w:) A. Rozwadowski, Generał Rozwadowski, Kraków 1929.

  Mikietyński Piotr, Generał Stanisław hrabia Szeptycki. Między Habsburgami a Rzecząpospolitą,, Kraków 1999.

  Pajewski Janusz, Odbudowa państwa polskiego 1914 - 1918, Warszawa 1985.

  Patelski Mariusz, Generał broni Tadeusz Jordan Rozwadowski żołnierz i dyplomata, Warszawa 2002.

  Piłsudska Aleksandra,

  Popiel Karol, Generał Sikorski w mojej pamięci, Warszawa 1985.

  Romer Jan, Pamiętniki, Lwów 1938.
 • @taba 18:25:37
  Pewnie żydowskie, ale starannie i wstydliwie ukryte. Gdyby przeprowadzić badania DNA w małych miasteczkach, to okazałoby się, że nie każdy z przodków był szabesowym gojem.
 • @taba 18:31:26 CZEKAJ NO
  Wiec niby Rymkiewicz i Weintraub potwierdzaja prawdziwosc sugestii thota, ze Mickiewicz poslubil Szymanowska, bo byla ona "frankistka," i ze w ogole Mickiewicz to polonofob, a wszyscy frankisci byli (i sa) zli, wrodzy wobec Polski?

  Jesli rzeczywiscie czytalas te ksiazki, podaj odpowiednie z nich cytaty potwierdzajace prawdziwosc twierdzen thota.

  Potrafisz?
 • OBRZYDLIWY SOWIECKI POST GRUNHOLZA POWINIEN ZOSTAĆ SKASOWANY !!!!!!!
  konserwatystka:
  ".........Czy polskie forum dyskusyjne musi koniecznie zajmować
  się sowieckimi szumowinami.

  Sowiet do dziś nienawidzi Piłsudskiego .. głównie za 20 rok.

  Tak obrzydliwy wątek powinien natychmiast zniknąć z NE..........."
  ==================================================

  Oto jedyny (poza moimi - bedę nieskromny :)) adekwatny i rosądny

  komentarz na tym forum !!!!

  PS

  Dawno nie było tak głupiego i tak jadowitego postu o Piłsudkim

  na NE spłodzonego przez ruską agenturę !!!!:))))

  W podobnym perfidnym stylu zaatakowano kiedyś Mickiewicza !!! -

  na szczęście tak jak i u Piłsudskiego zachowały się wszystkie

  polskie metryki polskich rodziców i polskich dziadków !!!!

  Natomiast te "carskie archiwa" to są agenturalne sowieckie

  i rosyjskie wymyślone na Piłsudskiego paszkwile mające na celu

  zdyskredytowanie w oczach Polaków jego wspaniałej osoby.

  Piłsudski był i jest zmasowanie oczerniany przez wywiad sowiecki

  i rosyjski na wszystkie sposoby w Polsce i na całym świecie

  (zemsta za zadaną rosjanom kleskę w 1920 roku) -

  od niemieckiego szpiega , polskiego faszystę przy którym hitler był

  barankiem, dyktatora, ateistę aż po tchórza w Bitwie Warszawskiej !!!

  Ciekawe, że sowieci poprzez swoją agenturę w Polsce - czyli PPR,

  poparli Zamach Majowy Piłsudskiego !!!!:)))

  czego później bardzo żałowali bo "klasa robotnicza" dzielnie broniła

  Polski Niepodległej przeciw bolszewickiej chałastrze zamiast

  przeprowadzać antypiłsudczykowską rewolucję tak jak założyli !:)))

  O tym ruski agent Grunholz już zapomina :))))

  Nie wspomina też - jak wielu jego kumpli obrzucających błotem

  na NE Wielkiego Polaka (z krwi i kości i od wielu pokoleń) Piłsudskiego

  -, że bez Zamachu Majowego Państwo Polskie rozpadłoby się

  w ciągu następnych kilku miesięcy - a armia sowiecka była już gotowa

  wkroczyć "na pomoc klasie robotniczej" - Rok 1945 mielibyśmy już

  w 1925 roku !:)))) A tak Polska stała się wprawdzie trochę

  mniej demokratycznym ale wolnym i silniejszym państwem.

  Natomiast polityczni dyletanci (choć patrioci) typu Zagórski, Haller czy

  Rozwadowski (teoretyk-biurokrata, który ciągle sprzeciwał się Piłsudskiemu

  także podczas Bitwy Warszawskiej) dzięki propagandzie sowieckiej i rosyjskiej

  i dzięki esbeckim "publicystom" doczekali się mitów o swojej

  niby "genialności" wykorzystywanej przez "niewdzięcznego" Piłsudskiego :)))

  PS
  Ponieważ ruski żyd Grunholz kasuje wszstkie krytyczne wobec
  niego komentarze pozwalam sobie na powtórzenie ich na tutejszym forum
 • Piłsudski a prawda
  czy Piłsudski nie był z PPS ( to taka odmiana komunisty ) , czy nie napadał z bronią w ręku w celu zdobycia funduszy na działalność PPS, nie on przeprowadził przewrót majowy , czy to nie za jego czasów pozamykano wielu lud w Berezie Kartuskiej ( były również tortury ) . Cudu zaś na Wisłą nie było i nie Piłsudski opracował plan bitwy lecz gen. Zagórski +żołnierz polski oraz kryptolodzy itp. itp. Czy nie istniała cenzura a ludziom "zamykano" buzie ? Pytań można byłoby mnożyć tylko po co ....Wsty rzucania inwektywami w ludzi którzy widzą postać Piłsudskiego inaczej , nie przez różowe okulary . mity są dobre ale dla dzieci , ludzie zaś dorośli powinni kierować się rzeczywistością nie zaś patriotyzmem baśniowym .
 • @Zbigniew-Grzymski 19:39:44
  Grunholz jest tu służbowo, niech to zatem Pana nie dziwi, on ma do wykonanania partyjne zadanie jako agent wpływu, a może nawet ktoś (a raczej coś) więcej.

  Pozdrawiam,
 • Autor i Andrzej22 16:02:18
  Zasadą przyświecającą NE jest wolność słowa. Tak duża dopóki nie narusza praw innych. Dlatego nie będziemy cenzurować - tak jak pisowskie media - wpisów. Nawet jeżeli się z nimi nie zgadzamy.

  Dolewając oliwy do ognia. Marszałek Piłsudski, jak każdy socjalista, nie jest człowiekiem z mojej bajki. Dodatkowo znajomość źródeł historycznych pozwala postawić tezę, że z bitwą warszawską miał niewiele wspólnego (rozkaz podpisał gen. Rozwadowski, autor planu kontrofensywy, Piłusudski, sądząc że wojna jest przegrana złożył dymisję - patrz pamiętniki Wincentego Witosa).

  No i na koniec. Stawianie mi (nam) zarzutów, że jesteśmy anty PO, ale nie popieramy PiS jest więcej niż zabawne...
 • @Pan Marky 18:44:56
  Jesli Pan czytał to znajdzie cytaty a jeśli czeka Pan na łatwiznę to nic z tego....do ksiażki a nie do internetu zaglądać proszę....dobrze to panu zrobi.
 • @Jan Bogatko 19:45:36
  Jest Pan WIELKIM CHAMEM, i nic nie usprawiedliwia Pana Chamstwa li tylko starość, skleroza oraz lenistwa umysłowego!

  Jak Pan smie wyzywać młodego 17 letniego człowieka, ze jest tu słuzbowo.

  Niech Pan zmieni Blog i przepisze się do Urbana...
  Szkoda czasu aby z Panem polemizować!

  Przykre jest jak na starość Bozia ludziom rozum odbiera
 • @Jan Bogatko 18:42:15
  Jest pan jednak niskiej kultury człowiek....nie będę tracić czasu na takich jak Pan aby cokolwiek udowadniać.
  Bogatko to też Żydowskie.....
 • @Pan Marky 18:44:56
  PS. Thot w swoim poście nie pisze sugesti ani swoich faktów -pisze jedynie fakty z wymienionej literatury.
  Pisze wyraźnie ....ale co zrobić jesli Pan nie umie czytać ze zrozumieniem.
  Pana Strata.
 • *
  Radio Wolna Europa znowu nadaje.
 • @taba 20:10:50 KOMPULSYWNA KLAMCZUCHA?
  Wiec nie potrafisz podac cytatow z ksiazek Weintrauba i Rymkiewicza potwierdzajacych, ze Thot ma racje, ze Mickiewicz byl polonofobicznym nikczemnikiem, poslubil (swiadomie?) "frankistke," ze Celina Szymanowska istotnie byla "frankistka" i ze w zwiazku z tym byla wroga Polsce, itd.? Mowisz mi, zebym sam ich sobie poszukal?
  Znaczy, ze nie czytalas tych ksiazek?

  Czy twierdzisz, ze nastawienie thota do Mickiewicza jest pozytywne?

  Czy thot podaje fakty, czy swoje wlasne twierdzenia?

  Coz za kompulsywna klamczucha.
  :)
 • Panie autorze. Te teksty o których pan piszesz nie są antpolskie, ale anty pro-piłsudczystowskim kłamstwom i propagandzie
  To czy był żydem czy nie to ma małe znaczenie. Tego prawdopodobnie nikt już nie udowodni - jest pełno ukrytych żydów - nie tylko w Polsce.
  Aby było jasne. Nie mam nic przeciwko żydom. Jeśli ktoś zasługuje na szacunek to nie ma znaczenia jakiej jest rasy czy religii.
  Jestem przeciwny podtrzymywaniu kultu faceta, który był internowany w luksusowych warunkach w Niemczech (podobnie jak bolek przez komunę), a następnie doprowadził do inwazji bolszewików, a w krytycznym momencie zdezerterował.
  Jestem przeciwny kultowi faceta, który prześladował i zniszczył polski ruch narodowy i zrobił w Polsce państwo kolesiowskie (co mamy do dzisiaj).
  Wasze ataki na Grunholza i Thota są bezpodstawne i pokazują tylko jak ubogi człowiek łatwo może się dać zaprogramować przez propagandę.
  Argument że Ruscy nienawidzą piłsudskiego za klęskę w 1920 roku jest śmieszny, bo jak widzę nikt już nie zaprzecza, że piłsudski nie miał nic wspólnego z ich pokonaniem - wręcz przeciwnie.
  Odnośnie artykułu Thota - proponuję odnieść się do faktów, a nie bredzić o antypolskości.
 • @Robert Grunholz 20:03:44 CENZOREK?
  Wiec ty, klamca i oszczerca, domagasz sie przeprosin za to, co pan Bogatko o tobie napisal, grozisz mu "odszczekaniem"?

  Co znaczy ze "na razie" zadasz przeprosin? A co niby ma byc pozniej?

  Czy usilujesz tu wprowadzac cenzure cudzych wypowiedzi?

  Jesli tak, to uwazam, ze powinno sie ciebie wywalic z Nowego Ekranu - wlasnie w tym celu, zeby nie bylo tu cenzury.

  Sam wypisuje najgorsze plugastwa na temat innych, ale inni nie maja prawa mu odpowiedziec pieknym za nadobne?

  A kiedy napiszesz "drastyczne" i "szokujace" teksty na temat kozactwa - rownie "drastyczne" i "szokujace" co ten o Pilsudskim? Nigdy nie skrobniesz takiego tekstu, bo kozactwo to dla ciebie ukochani bohaterowie, prawda?
 • @NUS 20:56:17 KTO TU NAPRAWDE BREDZI, HM? :)
  A moze to TY bredzisz, hm?
  :)
 • @Paweł Tonderski 20:27:04
  RE: Radio Wolna Europa znowu nadaje.

  --- A ubeki i kacapofile znow usiluja je dyskredytowac?
 • @Pan Marky 18:14:03
  jestem przede wszystkim za likwidowaniem durniów, którzy udają Polków.
 • @Pan Marky 21:11:44
  Spadaj ćwoku!
 • @Pan Marky 21:09:49
  Jakieś konkrety? Bo ja wyraziłem swoje stanowisko, a Ty zadajesz pytanie.
  Na Twoje pytanie odpowiadam Ci - nie. Nie bredzę.
 • @Jan Piński 19:50:44 TO PILSUDSKI WYGRAL BITWE WARSZAWSKA
  RE: Dodatkowo znajomość źródeł historycznych pozwala postawić tezę, że z bitwą warszawską miał niewiele wspólnego (rozkaz podpisał gen. Rozwadowski, autor planu kontrofensywy, Piłusudski, sądząc że wojna jest przegrana złożył dymisję - patrz pamiętniki Wincentego Witosa).

  --- Panie Pinski, czy tymi zrodlami historycznymi, na ktorych opiera pan swoje twierdzenie o Pilsudskim, sa jedynie pamietniki Witosa? Jesli tak, czy te zrodla nie sa watpliwej wartosci, biorac pod uwage ze Witos byl (wielkim) wrogiem politycznym Pilsudskiego?

  Norman Davies w ksiazce "White Eagle, Red Star" jasno dowodzi, ze Pilsudski dowodzil Bitwa Warszawska i ze zwyciestwo w niej zostalo odniesione dzieki niemu, a nie, jak twierdzono na "Zachodzie," dzieki alianckim wojskowym, glownie Weygandowi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:37
  Zatem, panie Wojtas, jest pan za zlikwidowaniem siebie samego?
 • @Paweł Tonderski 21:18:48
  RE: Spadaj ćwoku!

  --- Spadaj tonderskij!
  :)
 • @NUS 21:33:37 KTO TU JEST ZAPROGRAMOWANY PRZEZ PROPAGANDE? :)
  Jesli twoje twierdzenia o Pilsudskim nie sa bredniami, to udowodnij, ze Pilsudski: doprowadził do inwazji bolszewików, a w krytycznym momencie zdezerterował, prześladował i zniszczył polski ruch narodowy, zrobił w Polsce państwo kolesiowskie (co mamy do dzisiaj), nie miał nic wspólnego z pokonaniem Bolszewikow - wręcz przeciwnie.

  Potrafisz?

  A moze to TWOJE ataki na Pilsudskiego "pokazują tylko jak ubogi człowiek łatwo może się dać zaprogramować przez propagandę"?
  :)
 • @Paweł Tonderski 21:57:04 TONDERSKIJ WIE LEPIEJ :)
  RE: Jeden Polak powiedział drugiemu Polakowi, te wojnę z bolszewikami nie bę

  --- Czy nauczyli cie tego w SB?
  :)
 • @Pan Marky 21:52:08
  Jeden "Polak" z Wolnej Europy powiedział drugiemu Polakowi z Głosu Ameryki, tę wojnę z bolszewikami nie będziemy wspierać, niech się Polacy wykrwawią, a my i tak potem powiemy, że ją wygraliśmy. Jeden Anglik powiedział drugiemu Francuzowi, a Merky po nich powtarza głupoty. Może Rozwadowski wykonywał rozkazy Weyganda? A może Piłsudskiego? Któż to wie, może Merky albo Wolna Europa nam to powie?

  Jedyne co wiesz, to tylko co ci napisze Bogatko z radia Wolna Europa.
 • @Pan Marky 21:59:05
  Ty i Grzymskie zaliczacie się do tej samej ligi. Nie macie w sobie za grosz honoru, a uzurpujecie sobie prawo do tego, aby pisać o tym, co mają wiedzieć i w co mają wierzyć Polacy. Ostatnio już otwarcie popieracie żydostwo i masonerię w swoim radiu.
 • @Kohorta 18:39:56
  Najważniejsze że on miał rację, inaczej by nas przecież nie było.

  Zwycięstwo ma wielu ojców, w przeciwieństwie do klęski.Gdyby Stalin wygrał w 1920, to wina spadłaby wyłącznie na Piłsudskiego.

  Pozdrawiam,
 • @fotek2 19:42:56
  Tu nie chodzi o krytykę Piłsudskiego, lecz o powtarzanie bolszewickiej propagandy w kolorze biało czerwonym.

  Pozdrawiam,
 • @Paweł Tonderski 22:10:48 FIRMA UCHO? :)
  RE: Jeden "Polak" z Wolnej Europy powiedział drugiemu Polakowi z Głosu Ameryki, tę wo

  --- Czy to zaslyszales w ORMO, Toderskij?
  :)
 • @Jan Piński 19:50:44
  Ja nie mówię o cenzurze. Ja mówię o propagandzie.

  A to dwie różne sprawy.

  Albo forum to broni spraw niepodłegłości Polski, albo wysługuje się rosyjskiej propagandzie.

  Tertium non datur,

  pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 22:19:38
  Bo za każdym winklem kryje się bolszewik, który jest żydem, panie Wolna Europa. Czy posiada pan już polskie obywatelstwo? Już panu je nasz polski rząd przyznał? A co nowego słychać w Wilnie i na Litwie panie Bogatko?
 • @thot 20:12:32
  Można mieć 14 lat i być służbowo. Pański wychowanek?
 • @taba 20:12:54
  Bogatko to też żydowskie...?

  No, dalej!
 • @Paweł Tonderski 20:27:04
  Pan by wolał Radio Tirana, jasne.
 • @NUS 20:56:17
  Kolejny obrońca Stalina.
 • @Jan Bogatko 22:24:19
  Nie, wolę Radio Wolna Polska, które będzie nadawało z terenu Polski dla Polaków i oddanych Polsce obywateli polskich.
 • @Paweł Tonderski 22:13:09 RADIO CZUB? :)
  Tonderskij, a gdzies zaslyszal, ze ja mam radio, w ktorym popieram zydostwo i masonerie?

  Czy powiedzialy ci to glosy z radia, ktorego nie ma?...
  :)
 • @Pan Marky 22:20:01
  Tak słyszałem, a ty gadałeś wtedy w jidisz, czy już po hebrajsku?
 • @Jan Bogatko
  Nie wiem czy to Pana ucieszy ale zgadzam się z Panem a nawet jeszcze bardziej.

  Żaden przyzwoity Polak nie powinien nawet słowem się zająknąć w dyskusji z sowieckim agentem grunh.. czy jak mu tam nadano. To, że sowieckim agentem jest oczywiste. Wychwalanie zbrodniarza Kadafiego także wchodzi w zakres ich obowiązków.

  Dałam wyraz a także zgłosiłam do moderatora prośbę o usunięcie tego tekstu.
  Nie spotkałam się ze zrozumieniem.. co oczywiście jest zupełnie zrozumiałe.
 • @Jan Bogatko
  Oczywiście Pan ma dowody na powiązania krytykowanych autorów z Moskwą o wiele bardziej przekonujące, niż oni na uzasadnienie swych krytyk?
  Jakie to polskie....
  I jaki podłe...

  PS.
  Z tego nie wynika, że Polacy to podły naród, ale bez wątpienia jest w nas jakaś skaza, która każe skorzystać z każdej okazji, by dokopać bliźniemu.
 • @Paweł Tonderski 22:22:58
  Tonderskij, ilu Polakow zatlukles w czasie przesluchan?
 • Szanowny Panie Bogatko
  Czytając pański post czuję się jakbym wrócił do PRLu. Jakbym w Trybunie Ludu czytał o sporach wewnątrz PZPR. Ten język: "Natolin" "Moczarowcy"!!!

  Pisze Pan o dwóch blogerach "Panowie ci plują na Polskę równo"

  Nie czytałem postu Thota o Mickiewiczu, ale Roberta Grunholza o Piłsudskim tak. Czy zechce Pan wskazać miejsce gdzie pan Robert "pluł na Polskę"?
  Jak Pan nie wskaże lub nie odwoła tego zdania uznam Pana za kłamcę. Może nawet dodam do rzeczownika brzydki przymiotnik.

  Różne rzeczy pisze młody Robert o Piłsudskim. Jak to w Necie pewne sprawy są dla mnie interesujące inne mniej. Na przykład zupełnie nie obchodzi mnie pochodzenie Piłsudskiego. Dla mojej jego oceny jest obojętne czy był z urodzenia Polakiem, czy Żydem, Niemcem, Rosjaninem czy Mongołem. Każdą z tych narodowości szanuję. Ale nie dopuszczam myśli, żeby polski polityk, który przez 20 lat miał istotny wpływ na losy Polski nie mógł być poddawany ocenie.

  Robienie teraz z Piłsudskiego w Polsce świętości jest co najmniej przesadą. Sporo on Polsce uczynił złego, dyskusyjne jest czy to zło było czymś odkupione i czy bilans jego dokonań i zaniechań był w sumie dla Polski korzystny. Czy można było Polską pokierować lepiej. Najlepiej go ocenić "po owocach" - i o tym należałoby rozmawiać.

  Żeby nie było wątpliwości kim jestem, oświadczam że czuję się polskim nacjonalistą. Upewnił mnie w tym poczuciu 11.11.11.
  Dodam jeszcze, że jeżeli z tego powodu ktoś nazwie mnie "faszystą" - splunę mu po prostu w twarz.
 • @Jan Bogatko 22:13:55
  jak pisałem - mamy różne sposoby widzenia rzeczywistości.

  Nie jest nam po drodze razem.
  Jest Pan podłym człowiekiem skoro stwierdza, że moczarowcy to pomiot.
  W czasie wojny w jego oddziale Zwłaszcza w 44 roku) było sporo osób, których jedynym celem była walka z Niemcami.
  Mój ojciec był w AK, ale jeden z jego młodszych braci - trafił do Moczara.
  Gówno Pan rozumie tamte czasy. A przez kilkadziesiąt lat wysługi amerykańskim Żydom - zatracił pan poczucie polskości.

  Żegnam z obrzydzeniem podobnym jak przy czytaniu Grunholza.
 • @Paweł Tonderski 22:29:07 "POLSKIE RADIO" TONDERSKOWO :)
  Tonderskij, czy to "Radio Wolna Polska", ktore wolisz, nadaje z Kremla?
 • @Paweł Tonderski 22:22:58
  O, na Litwie słychać wiele, Panie "narodowy", jako litewski szowinista powinien Pan to znać z pierwszej ręki. przecież odmawia Pan Polakom na Litwie prawa do autonomii, czy się mylę?

  To wprawdzie prywatne ale powiem wszem i wobec:

  polskiego obywatelstwa nie posiadam, bo zrzekłem się obywatelstwa PRL a nasz rząd w Londynie nie wydawał paszportów, tak bardzo widać w siebie wierzył.

  Z obywatelstwa PRL II nie skorzystałem.
 • @konserwatystka 22:31:50
  Oczywiście, że się cieszę.

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 22:39:47
  Wstyd mi za ciebie pogjudzaczu!

  Podobnys do circ, wprowadzacie rejwach gdziekolwiek sie pojawiacie!
 • @thot 20:12:32
  ...poprawnie powinno być "lenistwo umysłowe".

  Pewno uważa Pan swe wypociny za intelektualne wypowiedzi.
 • @Jan Bogatko 22:39:47
  Brawo, panie Bogatko, za panskie slowa o moczarowcach - dzieki nim bloger Wojtas ujawnil kim naprawde jest. Ma pan naprawde zadziwiajaca intuicje. Ja, kiedy najpierw przeczytalem panskie twierdzenie, ze na Nowym Ekranie sa moczarowcy, pomyslalem, ze pan przesadza. Jednak okazuje sie, ze mial pan zupelna racje.
 • @bar-bara 22:42:45
  Do czego niby podjudza pan Bogatko, hm?
 • @Paweł Tonderski 22:30:46
  Wiec ty rozumiesz jidisz i hebrajski?
  :))))
 • @Pan Marky 22:49:29
  Ostatnio z większą uwagą czytałem komentarze pod różnymi postami i przeraziłem się.

  Ale teraz - dzisiaj. na tym blogu - mamy ich pełen przegląd. Może z kilkoma wyjąótkami, brakuje pana porucznika na przykład. Może jest w delegacji na innym forum.

  Z bolszewickim jazgotem niszczą wszystko, co Polakom cenne - kremloprawica to bojówka. Jeżeli narodowcy dadzą się na to nabrać, to im współczuję.

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 16:31:30
  >To, że istniejemy jako resztówka, zawdzięczamy tym, którzy NIE podpisali kapitulacji, a MOGLI.

  Rozumiem że dotyczy to uwagi o piłsudczykach, którzy uciekli ...
  Rydz-Smigły --- o obronę Warszawy się nie zatrosczył
  Mościcki -- on a nie tylko Starzyński powinien mówić do Polaków we wrześniu. Kapitulować obaj nie musieli. Przekazać prezydenturę Wieniawie Długoszowskiemu mógł Mościcki z Warszawy, a potem powinni obaj do końca choćby z pistoletów ostrzeliwać się z Zamku... do śmierci. Mościckiemu honor pokazał jego szwagier Hubal.

  A Kostek Biernacki ... dowódca obrony cywilnej. Uciekał pierwszy.
  Hańba!
  Na szczęście zmyta przez tych, których Piłsudski dołował: Sikorskiego Grota - Roweckiego i wielu innych, też polityków stronnictw które były prześladowane za sanacji, bo one to a nie sanatorzy utworzyli rząd na uchodźstwie i jego Delegaturę w Kraju. Piłsudczycy do władz Podziemnej Polski wstępu nie mieli.
 • @Pan Marky 22:50:48
  "Do czego niby podjudza pan Bogatko, hm?"


  Do tego samego o synagoga szatana, do rejwachu, by Polacy nieawidzili Litwinow, a Litwini Polakow....

  Poczytaj Biblie.
 • @Pan Marky 22:33:30
  Ty idioto i oszczerco, jestem za młody, aby to czynić. Mój dziadek walczył w NSZ w oddziałach scalonych z AK w czasie powstania warszawskiego, a mój drugi dziadek brat rodzony mojej babci zginął we wrześniu 1939 roku w obronie Polski jako porucznik, pochodzę z rodziny dekretowców z Warszawy, natomiast jedyny dziadek który przeżył wojnę był związany z przedwojennym ruchem narodowym, a po wojnie był szykanowany przez żydo-komunistów za to, że miał z nimi związek, chociaż nigdy nie walczył z bronią w ręku z komuną, bo się do tego nie nadawał. Ale taki idiota i żydolubca jak ty tego nigdy nie zrozumie.

  Powiem ci jedno s.ie.....j. ch....o!
 • @Almanzor 22:38:53
  RE: Sporo on [Pilsudski] Polsce uczynił złego, dyskusyjne jest czy to zło było czymś odkupione i czy bilans jego dokonań i zaniechań był w sumie dla Polski korzystny.

  --- A co takiego zlego uczynil Polsce Pilsudski?

  RE:Dla mojej jego oceny jest obojętne czy [Pilsudski] był z urodzenia Polakiem, czy Żydem, Niemcem, Rosjaninem czy Mongołem. Każdą z tych narodowości szanuję... czuję się polskim nacjonalistą.

  --- A na jakiej podstawie czujesz sie polskim nacjonalista?
 • @Jan Bogatko 22:25:16
  Panie Bogatko.
  Nazywając mnie obrońcą Stalina potwierdzasz pan żeś szmata.
 • @bar-bara 22:57:08
  Ach, kolejna szauliska! To nie ja napisałem pieśń o paleniu i mordowaniu Polaków.

  Litewscy szowiniści, Pani przyjaciele, prześladują moich Rodaków na etnicznie polskiej Wileńszczyźnie, to naturalne, że Pani to nic nie obchodzi.
 • -rok/ m-c/dzień /dokument--pospołu!! życie Marszałka -prawdą się objawi
  Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny

  Czy to co Twoje będzie zatracone

  Czy popiół tylko zostanie i zamęt

  Co idzie w przepaść z burzą.

  Czy zostanie

  Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament

  Wiekuistego zwycięstwa zaranie? / Norwid/
 • @NUS 22:59:54
  To sam Pan sobą potwierdza. "Po owocach poznacie ich". Pan pewno myśli, że jest Pan polskim patriotą, a jest Pan polityczną kurwą, o jakich mówił Piłsudski.
 • @Jerzy Wawro 22:33:30
  RE: Jakie to polskie.... I jaki podłe...

  --- Panie Wawro, za co wlasciwie czepia sie pan pana Bogatki? A czy zganil pan tez osobnikow o nickach thot i grundheilz, czy jak mu tam?

  Skad w panu takie negatywne nastawienie do Polakow?
 • @Jan Bogatko 23:03:08
  Czlowieku, a KTO dal ci prawo WYRYWAC wersy ze Slowa Boga na TWOJ uzytek?

  Za kogo sie masz czlowieku?
 • @Paweł Tonderski 22:29:07
  Rozumiem, że będzie Pan nadawał program sam dla siebie, bo ci inni...

  A prawdziwe polskie radio już jest - to radio wnet.

  Ma ten feler, że ja dla niego pracuję (w Pańskich oczach).
 • @Paweł Tonderski 22:58:28
  Nawet gdyby to byla prawda o twojej rodzinie, ty jestes z niej wyrodkiem.

  Sam jestes klamca i oszczerca, np. kiedy przezywasz mnie "zydolubca."

  Ja mam prawo oddac ci pieknym za nadobne, komuchu.
  :)
 • @Jan Bogatko 23:00:49
  Slugo synagogi szatana, po co podniecasz nienawisc miedzy ludzmi i narodami?

  Chcesz wojny?
  Chcesz smierci?

  Dostaniesz zgodnie z pragnieniem twego serca!
  Zbierzesz wszystko na sobie!

  Chyba, ze sie nawrocisz i zejdziesz z drogi nienawisci.
 • @Jan Bogatko 23:07:30
  Szanowny panie Bogatko, drogi panie, od dzis zaczynam sluchac radia Wnet. I jeszcze raz dziekuje bardzo za panski tekst - dzieki niemu wiemy, kto jest kim na Nowym Ekranie (ktory w ogole jest wspanialym portalem).
 • @Almanzor 22:56:55
  cytat: Piłsudczycy do władz Podziemnej Polski wstępu nie mieli.

  I co, Sikorski wygrał wolną Polskę?

  Ostrzeliwanie się z zamku z pistoletów to fanfaronada. Nie podpisanie kapitulacji to mądrość. Mościcki nie mógł zostać w Polsce, Rydz też nie. Zgoda, mogli sobie byli strzelić w łeb. A nawet powinni. Ale wyjechali - to też nie było źle.

  Bez faktu braku kapitulacji Sikorski mógłby pracować jako kelner w Soho (pod warunkiem, że udałoby mu się zwiać). A mógłby się przecież ostrzeliwać z pistoletu...

  Ej...

  Pozdrawiam,
 • @bar-bara 23:12:33
  Alez komiczne rzeczy piszesz.

  :))))))))))))))))))))))))))

  Dawno sie tak nie usmialem!!!!!
 • @Jan Bogatko 23:07:30
  Panie Bogatko, niech pan chociaż postara się o to, aby nabyć przez swoje koneksje polskie obywatelsto, chociażby po to, aby zagłosować w następnych wyborach na swój kochany i jedynie polski PiS. :)

  Niech pan będzie chociaż w tym przypadku zgodny ze swoją blogerską pisaniną. :)

  Przecież zbyt dużo od pana nie wymagam. :) Pana suwereni z Izraela dostają na pieńku nasze polskie obywatelstwo, a pan nie może go nabyć od naszego rządu. Czemuż to?
 • @Pan Marky 23:08:36
  Spie.....j. )
 • @ninanonimowa 23:01:29
  Piękne słowa...

  Pozdrawiam,
 • @Paweł Tonderski 23:13:48 TONDERKINY ZE SMIERSZA?
  Tonderskij, a moze to ty nie masz polskiego obywatelstwa, tylko przyjechales do Polski z rodzina ze Smiersza? Jak tam bylo, komuchu?
  :)
 • @Paweł Tonderski 23:16:15
  To TY s...j, komuchu.
 • @Pan Marky 22:58:55
  >>RE: Sporo on [Pilsudski] Polsce uczynił złego, dyskusyjne jest czy to zło było czymś odkupione i czy bilans jego dokonań i zaniechań był w sumie dla Polski korzystny.

  >--- A co takiego zlego uczynil Polsce Pilsudski?

  Napisałem trochę na ten temat na blogu Roberta. Spróbuj tam podyskutować ze mną.

  >>RE:Dla mojej jego oceny jest obojętne czy [Pilsudski] był z urodzenia Polakiem, czy Żydem, Niemcem, Rosjaninem czy Mongołem. Każdą z tych narodowości szanuję... czuję się polskim nacjonalistą.

  >--- A na jakiej podstawie czujesz sie polskim nacjonalista?

  Widzę że przesiąkłeś propagandą socjalistyczną. Polega ona na tym, że Narodowych Socjalistów od końca wojny nie nazywa się "socjalistami" ale "nacjonalistami" tworząc do tego rzeczownik "Nazista".

  Było to zrozumiałe ze względu na to, że ani socjaliści sowieccy ani zachodnioeuropejscy nie chcieli eksponować, że partia Hitlera to socjaliści.
  Skutkiem tego jest ominięcie w określeniu zbrodniarzy niemieckich określenia "socjalistyczny" i doczepienie propagandowe do rzeczownika "nacjonalizm" wszystkich zbrodni "narodowego socjalizmu" włącznie z klinicznie chorą nienawiścią do innych narodów.

  Szanuję nacjonalistów żydowskich, rosyjskich również. O nacjonalistach niemieckich jednak zamilczę.

  Pozdrawiam
 • @Pan Marky 23:17:33
  Już sobie dogodziłeś, to zmień majtki na drugą stronę. :)
 • @Pan Marky 23:18:14
  Pan Tonderski za Polskie Rasio uważa Radio Moskwa, tak wychwala Rosję na blogu tzw. Obozu "Wielkiej" Polski, że można utonąć w wazelinie.

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko 23:32:57
  Nigdzie tak nie napisałem, Polaku Bogatko, który zawsze będzie dla żydów tylko polskim gojem ożenionym z żydówką, wysługującym się im za parę szekli.
 • @Paweł Tonderski 23:28:49
  Niech sobie w tych majtasach siedzi i rozkoszuje sie wynikami swej dzialanosci. :)
 • @Paweł Tonderski 23:36:19
  Gazprom lepiej płaci?

  Moja Zona jest żydówką?

  To wie Pan od Grunholza? Wyczytał w rosyjskim archiwum? Ktoś źle Pana poskładał.
 • @Almanzor 23:26:58
  Ja na blog "Roberta" nie wchodze. A co robisz na blogu tego rezunskiego polonofoba ty, niby polski nacjonalista?

  Przeczytaj powyzej jak on tu grozil panu Bogatce, np. "Z pozdrowieniami od kazaczestwa, które nie zapomina".

  Zatem dlaczego mielibysmy nie porozmawiac tutaj? Wiec potrafisz podac te zle rzeczy, ktore Pilsudski rzekomo wyrzadzil Polsce, czy nie?

  W jaki sposob "widzisz," ze ja rzekomo przesiaklem propaganda socjalistyczna? :)

  RE: Socjalistów od końca wojny nie nazywa się "socjalistami" ale "nacjonalistami" tworząc do tego rzeczownik "Nazista".

  --- Polskie slowo "nazista" pochodzi od niemieckiego slowa "Nazi." Natomiast slowo "Nazi" sklada sie z pierwszej sylaby wyrazenia "national" i drugiej sylaby wyrazenia "sozialist". Oba wyrazenia zawiera niemieckie slowo "nationalsozialistische" (= narodowosocjalistyczny).

  No wiec na jakiej podstawie czujesz sie polskim nacjonalista?
 • @Paweł Tonderski 23:28:49 MAJTKACY? :)
  Tonderskij, czy radzisz mi to, co sam praktykujesz, to jest kiedy sobie dogodzisz, zmieniasz majtki na druga strone?

  :)
 • @Jan Bogatko 23:32:57
  Ja tez zauwazylem te mdlaca rusofilie Tonderskowo. Ale czego sie mozna po takim indywiduum spodziewac?

  Rowniez pozdrawiam.
 • @Paweł Tonderski 23:36:19 TONDERSKIJ KAK RADIO EREWAN :)
  Tonderskij, to nie zona pana Bogatki jest Zydowka, tylko ty jestes burkiem, i to nie pan Bogatko bedzie dla Zydow jedynie gojem ozenionym z Zydowka, ale ty bedziesz dla organow jedynie uszakiem wyslugujacym sie za kufel piwa.
  :)
 • @bar-bara 23:41:49 SZATAN W BARCHANACH? :)
  Bar-bara, jak rozumiem, piszesz o mnie:"Niech sobie w tych majtasach siedzi i rozkoszuje sie wynikami swej dzialanosci. :)"

  --- Czy piszesz o tym rozkoszowaniu sie w oparciu o osobiste praktyki? Jaki to tam szatan siedzi ci w majtasach?
  :)
 • Piłsudski rezygnację złożył 12 sierpnia, gdy bolszewicy byli już na przedpolach Warszawy i wielu uważało,
  że w ciągu godzin do niej wejdą. Po złożeniu rezygnacji pojechał do Cieszyna, tam sobie spokojnie siedział. A gdy zorientował się, że Warszawa stawia skuteczny opór i że bolszewicka ofensywa wyraźnie się zatrzymała (że siły im się wyczerpały), to pomknął nad Wieprz. Trochę to przypomina sprytne zagrywki niejakiego "Bolka". Ja takich ludzi nie potrafię szanować. On powinien wtedy siedzieć w Warszawie i podtrzymywać swą obecnością ducha walki. Może nawet, mimo ryzyka śmierci wizytować walczące oddziały. Chociaż to może za rozsądne by nie było. Ale on z tą ostrożnością przegiął, ewidentnie uciekł z pola bitwy.

  A Witos był może i dobrym politykiem, ale był jednak tylko chłopem. Pewnie podświadomie odczuwał kompleksy w stosunku do tych z rodowodami i manierami szlacheckimi. Gdyby był polskim politykiem z klasą naszych wielkich królów, to po wyjaśnieniu spraw na wschodzie, przy pierwszej okazji Piłsudskiego by zastrzelił.
  ZA DEZERCJĘ KURWA. ZA DEZERCJĘ PODCZAS WOJNY JEST TYLKO JEDNA KARA - KULA W ŁEB.
 • @Jan Bogatko 23:50:07
  Pana też o wielu sprawach źle informuje pana prowadzący z Mossadu albo z CIA. :)
 • @Robert Grunholz 01:04:02
  Panie Robercie, mnie na ten przykład w dni parzyste za moją wywrotową i antypisowską działalność na Nowym Ekranie płaci KGB/FSB, a w dni nieparzyste GRU, natomiast w święta i w dni wolne od pracy nasze rodzime WSI.
 • to są agenci wpływu
  oprócz tych "moczarowców" jest jeszcze grupa pseudo-kościelna (natankowcy i wielgusiątka), oraz pseudo liberalna (korwiniarze i podobni).
  I jest ich tu mrowie.
  Niestety.
 • RUSKI AGENT GRUNHOLZ CHCE PRZEBIĆ SWOJEGO ZIOMKA GROSSA !:)))))))
  mkj:
  "......
  1. Od lat próbujecie wybić Polakom wszelkie powstania -
  nic dziwnego, gdyż Polski nie udało wam się nigdy w 100% ujarzmić.

  2. Od lat walicie w człowieka, który stanowi dla Polaków
  symbol walki o niepodległość. Tak was boli, że Polak podniósł na was rękę? :)

  Ja wiem o co wam chodzi:

  DEZINFORMACJA - > DEZINTEGRACJA - > ZWĄTPIENIE

  Robicie tak z każdym, kto zdobywa poparcie ludu...tego prostego,
  polskiego ludu. Tego którego nigdy nie ujarzmiliście i nie ujarzmicie :)
  Walcie ile wlezie w Piłsudskiego, w PiS, w Kaczora - nigdy nie pokonacie
  narodu Polskiego. Bo naród Polski to LUDZIE - a nie grupka samozwańczych
  cwaniaków, walących w naród z pozycji "wyższych". ..."

  =====================================================

  Słusznie !!! a swoją drogą ile

  trzeba mieć w sobie bolszewickiego jadu i wisielczego

  cynizmu aby próbować wciskać Polakom tak potworne łgarstwa o Piłsudskim

  jakie propagują ruscy agenci typu Grunholz na polskich forach

  internetowych !!!! - to co wyprawia ten Grunholz można porównać

  jedynie ze niemieckimi łgarstwami o polskich obozach koncentracyjnych,

  albo z łgarstwami o "nieludzkich wypędzeniach" Ericy Steinbauch albo

  z perfidnymi paszkwilami na Polaków propagowanymi w USA i w Polsce

  przez żyda Grossa i jego popleczników !!!
 • @Muni 01:16:36
  Muni wracaj do Polski, nie pękaj. :)
 • @Zbigniew-Grzymski 01:25:30
  Grzymski kiedy wracasz do Polski na stałe?
 • NARESZCIE !!! TONDERSTEIN PRZYZNAŁ SIĘ DO RUSKIEJ AGENTURY !!!:))))
  Paweł Tonderski:
  "@Robert Grunholz 01:04:02
  Panie Robercie, mnie na ten przykład w dni parzyste za moją wywrotową i antypisowską działalność na Nowym Ekranie płaci KGB/FSB, a w dni nieparzyste GRU, natomiast w święta i w dni wolne od pracy nasze rodzime WSI."
  ==========================================

  No nareszcie ! Tonderstein nie wytrzmał ciśnienia :))

  i przynał się do ruskiej agentury swojemu ziomkowi Grunholzowi :)))

  PS
  Najbardziej śmieszne jest to, że Tonderski wypiera się ciagle
  swoich żydowskich korzeni :))) chociaż wie (sam to potwierdził) ,
  że "Tonderstein" to bardzo popularne nazwisko żydów
  holenderskich, którzy gdy osiedli w Polsce przerobili się

  na Tonderski :))) Zresztą to nie ma znaczenia - ważna jest
  jego duchowa "żydokomusza" postawa na forum.
  Najprawdopodobniej jest wsi-owo-esbeckim agentem opluwającym
  PIS i Piłsudskiego w ich stylu jaki reprezentują kagebiści !!!
 • @vortex 00:37:15
  A skad wziales te wszystkie rewelacje o Pilsudskim? Czy potrafisz podac odpowiednie zrodlo historyczne?
  :)
 • @Zbigniew-Grzymski 01:39:40
  Grzymski nie wal głupa tylko wracaj do Polski. :)
 • @Paweł Tonderski 01:34:03
  Paweł Tonderski:
  "@Zbigniew-Grzymski 01:25:30
  Grzymski kiedy wracasz do Polski na stałe?"
  =======================================

  "Tonderski" kiedy wracasz do swojej ojczyny na stałe ? :))))))
 • @Pan Marky 01:41:39
  Panie Merky, czy może pan udowodnić, że nie jest pan idiotą?
 • @Zbigniew-Grzymski 01:46:46
  Jestem i żyję w niej od urodzenia parchu.
 • @Paweł Tonderski 01:47:05 TONDERSKIJ, DAJ GLOS :)
  Tonderskij, napisz cos jeszcze o panu Bogatce i o mnie, zeby jeszcze raz bylo widac, ze jestes sowieciarzem.
  :)
 • @Pan Marky 01:41:39
  Pan Marky:
  "@vortex 00:37:15
  A skad wziales te wszystkie rewelacje o Pilsudskim? Czy potrafisz podac odpowiednie zrodlo historyczne? :)"
  ============================================

  Ich (agentów, sowietofilów i POderastów: Grunholz, Tonderstein, vortex,

  rip, LunarBird itp. ) "źródła" to wiecznie żywe dzieła stalina, lenina, mołotowa,

  berii i kaganowicza !:)))) tudzież ruskajaja "prawda-jaja" i "izwiestia-jaja" :))))

  Stąd te ichnie cyniczne jaja z historii !!:))
 • @Paweł Tonderski 01:33:27
  już jestem od dawna, to lepsze od Bronx ZOO.
 • @Pan Marky 01:58:10
  Pan Bogatko od lat służy wiernie Izraelowi, być może nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ jest pożytecznym idiotą Izraela. Tego nie wiem, musicie się o to zapytać swojego prowadzącego rabina. :)
 • @Andrzej22 02:10:09
  Zmiana warty, czyżby ludzie w Ameryce wstawali do pracy?

  http://www.youtube.com/watch?v=yTw0uHIFEr0
 • @Paweł Tonderski 02:11:07
  Paweł Tonderski:
  "@Pan Marky 01:58:10
  Pan Bogatko od lat służy wiernie Izraelowi, być może nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ jest pożytecznym idiotą Izraela. Tego nie wiem, musicie się o to zapytać swojego prowadzącego rabina. :)"
  ============================================

  Widzę, że twoje korzenie dają ci tę niesamowitą elastyczność :))

  która pozwala ci siadać na sobie samemu okrakiem :)) - tak jak michnikowi,

  który opluł PPR, wyparł się PZPR i zbeształ izrael :)))

  Poza tym widać, że dobrze wiesz co to jest mycka a co czarny kapelusz :))

  skoro radzisz aby zapytać "swojego prowadzącego rabina" :))

  Myślę, że takiego rabina oglądasz też często w lustrze :))))
 • @Andrzej22 02:28:20
  Dziękujemy ci Bogatko, jutro ci przyślemy na konto parę szekli. :) I świeczkę, na otarcie łez. Grzymski wykona dla ciebie salto i narysuje laurkę. :)

  I Andrzej22 napisze kilka pochwalnych zdań na twój temat, a potem schowa te kartkę w jakiejś szczelinie w ścianie płaczu.
 • @Zbigniew-Grzymski 02:26:27
  Grzymski a ty dzisiaj masz służbę poza kolejnością, czy walisz 24 na 24?
 • @Paweł Tonderski 02:37:36 POWARCZ DO MNIE JESZCZE :)
  Zaszczekajze, Tonderskij:

  Hau! hau! hau! Jestem Pawka, czub na schwal!

  Wrrr, wrrr, wrrr, jestem Pawka, esbek zly!

  :)
 • @Paweł Tonderski 02:37:36
  A skąd macie szekle, towarzyszu Tonderski? Coś to wasze nazwisko (czy ksywa) zawsze wydawało mi się maro aryjske, już o żydowskim imieniu nie wspominając. To, że ja używam żydowskiego imienia Andrzej, nie dziwi. Zmienilibyście je, np. na Gromosław. Ciocia w Tel Awiwie? Ach, ta polska "prawica" "narodowa"...
 • @Andrzej22 03:39:41
  na dziś obiecuję tekst o Targowicy XXI - wieku - tzw. Obozie Wielkiej Polski, czyli dokąd prowadzi narodowe zaprzaństwo.

  Pozdrawiam,
 • @Pan Marky 22:04:53
  Mam udowodnić moje stwierdzenia?

  1. internowany w luksusowych warunkach w Niemczech (podobnie jak bolek przez komunę) - nie wiem dlaczego Pan Marky na to się nie oburzył? Przecież to pasuje do całości obrazu.

  2. doprowadził do inwazji bolszewików
  "Świadom, że ani biali ani czerwoni nie zechcą dopuścić do odrodzenia Polski, Piłsudski podjął ryzykowną wyprawę wileńską. Było to równoznaczne z rozpoczęciem wojny z Rosją bolszewicką."
  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski#Osadzenie_w_Magdeburgu

  3. w krytycznym momencie zdezerterował
  "12 sierpnia Józef Piłsudski udał się do Kwatery Głównej w Puławach, gdzie złożył na ręce premiera Witosa dymisję z funkcji Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza. W liście do premiera zaznaczał, że jego zdaniem, skoro rozmowy pokojowe z bolszewikami nic nie dały, Polska musi liczyć na pomoc krajów Ententy, a te uzależniają ją od odejścia marszałka."

  "Było to w przededniu bitwy warszawskiej, trwającej od 13 do 25 sierpnia 1920..."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski#Osadzenie_w_Magdeburgu

  4. prześladował i zniszczył polski ruch narodowy
  "1 września 1930 z Piłsudskim spotkał się minister spraw wewnętrznych, Felicjan Sławoj Składkowski. Przedstawił on marszałkowi listę polityków będących jego wrogami politycznymi. Piłsudski własnoręcznie zaznaczył na tej liście osoby, które uważał za szczególnie niebezpieczne, które należy aresztować i osadzić w twierdzy brzeskiej. Byli to m.in. Wincenty Witos, Norbert Barlicki, Władysław Kiernik, Herman Lieberman, Karol Popiel, a później także Wojciech Korfanty. Uwięzieni oni zostali bez nakazu sądowego, tylko na polecenie Składkowskiego. Osadzonych bito i upokarzano, a także głodzono. Stosowano również tortury psychiczne – m.in. pozorowano egzekucje."
  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski#Osadzenie_w_Magdeburgu

  5 zrobił w Polsce państwo kolesiowskie (co mamy do dzisiaj)
  "Po przewrocie majowym Piłsudski wprowadził system autorytarny oparty na armii i swych zwolennikach – zwany sanacją "

  Więc panie Marky fakty są łatwo dostępne.
  Ten ciąg przyczynowo skutkowy jest jasny, tylko kret albo naiwny człowiek wierzy w wodza.
 • @Skanderbeg 10:44:06
  Typowe dla Pańskiej uysłowości, precyzując Paskie ostatnie zdanie.

  Piłsudski nie mógł poprzeć białych, o co ma do niego pretensję J. Mackiewicz, z tej prostej przyczyny, że nie chcieli oni niepodległej Polski a w przyadku ich zwycięstwa (Anglia, Francja i USA były sojusznikami Rosji) Polska by nie istniała.


  Widocznie Panu o to chodzi.
 • Sierakowski z Kr. Pol. uważa Moczara za polskiego nacjonalistę ukraińskiego pochodzenia
  Faktycznie "moiczarowcy" byli dyżurnymi antysemitami PRLowsko polskimi, których zadaniem było popędzanie "aliji" ("podniesienie" z diaspory do Palestyny kandydatów na nowohebrajczykow wypuszczanych z ZSRR do Polski i dalej głownie przez Czechosłowację i Austrie). Za wybitniejszego "moczarowca" można uważać np Goldberga Różańskiego, ktorego żona w 1944r wprowadzona do "grupy "Jemioły"" sprowokowała zabójstwo "powstańca Sobiboru" Hersza Blanka ( według napisu na grobie "oficer NKWD-UB zamordowany przez bandytów z AK") bo nie nadawał się do UB jako ortooksyjny Żyd noszący pejsy w czasie gdy lepsi sjoniści nazywali ofiary holocaustu "mydłem"). Goldberg Różański jako wybitny oficer UB opiekował sie w czasie pogromu kieleckiego prawdopodobnie p;rzez siebie zorganizowanym Związkiem Antysemickiej Młodzieży Polskiej.
  Przytoczona definicja "neomoczarowca" ma raczej charakter etykiety dla wszystkich przeciwników bliźniaczego monopolu na reprezentacje prawicy i opozycji w tym także byłych koalicjantów potępionych we froncie wsparcia naszości wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kregami podejrzeń i gruntowym ziobrohakiem Kamińskiego..
 • Ordynarny bełkot a tylko prawda jest ciekawa ...
  http://www.bibula.com/?p=23033

  Motto: Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
  Józef Beck, Sejm RP, 5 maja 1939

  Zdaję sobie sprawę, że wyrażanie negatywnych opinii o Józefie Piłsudskim w sierpniu (rocznica Bitwy Warszawskiej) i listopadzie (rocznica 1918 r.) uważane jest za wysoce niestosowne (już na pewno w kręgach miłościwie nam panującej neo-piłsudczyzny, czyli V Brygady). Postanowiłem przeto w tzw. międzyczasie przypomnieć, a nawet skomentować słynną – dzisiaj wstydliwie chowaną pod sukno – sprawę generała Włodzimierza Zagórskiego.

  Przed wybuchem I wojny światowej Zagórski był prominentnym oficerem II Oddziału Sztabu Generalnego w Wiedniu. Odpowiadał za kierunek rosyjski, to znaczy podlegały mu odpowiednie wysunięte ekspozytury wywiadowcze (Hauptkundschaftstellen) w Krakowie, Przemyślu oraz Lwowie, które z kolei zatrudniały sieć agentów, w tym samego Piłsudskiego.

  Ja wiem, nawet dzisiejsi apologeci marszałka (vide: dr Ryszard Świętek – „Lodowa ściana”) , idąc zresztą – bo inaczej nie można – śladem autorów PRL-owskich (Zbigniew Cieślikowski, Jerzy Rawicz) i emigracyjnych (Jędrzej Giertych), potwierdzają fakt współpracy tegoż z wywiadem wojskowym Austro-Węgier (w tym branie pieniędzy), ale rozgrzeszają takie praktyki, gdyż służyć miały one walce o niepodległą Polskę.
  Zapominają wszelako, że jak napisał prof. Maciej Giertych: Wywiady płacą agentom, bo są im przydatne ich usługi. Gdyby nie były przydatne – nie płaciłyby (Opoka, nr 25, luty 1998). Co więcej, płacą, a czasami, w ramach handelku, wymieniają się informacjami z wywiadami nawet wrogich państw. Nie dałbym głowy, że Austriacy incydentalnie podrzucali Rosjanom jakieś papiery dotyczące np. warszawskich struktur PPS. Strasznie śmierdząca sprawa, ale kto raz z wywiadem zaczyna, ten w g**** wchodzi.

  Zagórski osobiście poznał Piłsudskiego dopiero po wybuchu wojny, gdy został z ramienia Austriaków szefem sztabu Komendy Legionów, czyli de facto przełożonym skromnego brygadiera. Panowie znienawidzili się. Uczucie to przeniosło się na I połowę lat dwudziestych z jednego podstawowego powodu: Zagórski nie wyzbył się pamięci, jak inni polscy oficerowie z dawnej armii austro-węgierskiej. Wiedział o Piłsudskim dużo, za dużo, a Marszałek – o czym milczą jego wielbiciele, chciał o niekoniecznie chlubnej przeszłości zapomnieć. Dlatego już jesienią 1925 r. mobilizuje przeciwko utalentowanemu organizatorowi polskiego lotnictwa opinię publiczną, wikłającą go w aferę Frankopolu (kompletna, ale nośna społecznie bzdura), czy oskarżającą o brak patriotyzmu w latach Wielkiej Wojny. W tym wypadku ogarem okazał się, podług celnego określenia Stanisława Cata-Mackiewicza, nieuk o psychologii łobuza, frazes pozbawiony wszelkiej treści, czyli Wojciech Stpiczyński – nie bez kozery twórca nic nie znaczącego hasła sanacja. Oczywiście nienawiść wzrośnie, gdy w maju 1926 r. Zagórski- szef Departamentu Lotnictwa – stanie po stronie prawowitych władz Rzeczypospolitej, broniąc Warszawy przed rebeliantami.

  Zagórski został aresztowany przez zwycięskich buntowników w Wilanowie w dniu 16 maja 1926 r. Po kilku dniach, wraz z innymi generałami (m.in. właściwym zwycięzcą Bitwy Warszawskiej- Tadeuszem Rozwadowskim) przewieziono go do więzienia na wileńskim przedmieściu Antokol. Siedział tam do sierpnia roku następnego. To wiemy na pewno.

  Gdzie jest generał? (wersja reżimowa)

  Podług oficjalnej wersji Zagórskiego zwolniono z aresztu w Wilnie 6 sierpnia 1927 r. Generał w towarzystwie żandarmów przyjechał pociągiem do Warszawy i prosto z dworca kazał się zawieść autem do… Łaźni Fajansa na Krakowskim Przedmieściu. Pożegnał się z obstawą i … wyparował – najpewniej uciekł, czyli zdezerterował z wojska. Później uzupełniano ją o inne elementy, np. oświadczenie niejakiego Dawida Erdkracha (homoseksualisty, oszusta i podwójnego szpiega; już nie wiadomo od kogo dostał czapę podczas II wojny światowej), że ten widywał go dość często w wiedeńskich kawiarniach. Sanacyjna propaganda nie popisała się: wszystko to było prymitywne, naciągane i nielogiczne.

  Gdzie jest generał? (wersja nieoficjalna)

  Przedstawiona poniżej wersja generalnie, przynajmniej w moim odczuciu, odpowiada prawdzie. Rzecz jasna pewnych szczegółów nie da się już jednoznacznie ustalić. Podaję ją w oparciu o źródło, które ujawnię każdemu, kto o to poprosi. A zatem, co się stało z nieszczęsnym generałem?

  Przede wszystkim powróćmy do antokolskiego więzienia. W przeciwieństwie do innych uwięzionych generałów przechodzących rodzaj załamania psychicznego lub też podupadających gwałtownie na zdrowiu (Rozwadowski), Zagórski jest w dobrej formie. Odgraża się, że ujawni kompromitujące papiery z przeszłości, że jego uwięzienie to skandal itd. Słowem – nie daje się zmiękczyć. W nocy z 5/6 sierpnia , na podstawie pisemnego rozkazu, zabierają go z kazamatów kapitanowie Miładowski i Myśliszewski (w asyście żandarmów). Wcześniej ubierają w cywilne ubranie, w tym umyślnie za duży kapelusz. Wszyscy podążają na dworzec. Zagórski podróżuje do Warszawy w szczelnie zasłoniętym przedziale pociągu. W stolicy na peronie dodatkowo czekają (w cywilu!) kapitanowie Płaskowski, były szef Oddziału II z D.O.K. Grodno, Włoskowicz oraz organizator ówczesnego „Strzelca”, słynny Łokietek. Dworzec pustoszeje, piłsudczycy prowadzą generała do czekających w pobliżu aut. Jedno z nich miało numer rejestracyjny W-6141. Zapisał go jakiś kolejarz.

  Początkowo uwolnionego więźnia zawieziono do Walerego Sławka na ulicę Chopina 1. Zagórski znał przyszłego prezesa BBWR z działalności szpiegowskiej na rzecz Austro-Węgier pod pseudonimem Stefan Pierwszy (Stefanem Drugim był sam Piłsudski: panowie brali pieniądze w HK-Stelle Krakau), miał odpowiednie raporty, kwity itd. Teraz Sławek zaklina go, by je wydał, a Piłsudski wszystko wybaczy. Generał w ostrych słowach odmawia. Wtedy Sławek przekazuje ofiarę osławionemu majorowi Zygmuntowi Wendzie (wtedy szefowi ochrony Piłsudskiego, po wybuchu wojny kierownikowi Obozu Zjednoczenia Narodowego) – dla zmiękczenia uporu. Ten przewozi nieszczęśnika do lokalu Strzelca przy ulicy Dobrej 2.

  Na Dobrej oprawcy związują Zagórskiemu ręce na plecach, obrzucają wyzwiskami, biją po twarzy, kopią i okładają szablami – zrazu płazem. Generał nie chce współpracować, zatem przypalają mu skórę papierosami, cygarami oraz kłują sztychem szabli. W torturowaniu Zagórskiego uczestniczyli (trudno ustalić, kto biernie, a kto czynnie): ppłk. Piątkowski i Józef Beck, major Wenda, kapitanowie Kowalski, Miładowski, Myśliszewski, Płaskowski oraz Łokietek. Na pewno, wbrew pogłoskom, wśród egzekutorów nie było Bolesława Wieniawy- Długoszowskiego. Można mu wierzyć na słowo – niekoniecznie trzeźwe. To był wprawdzie człowiek nie pozbawiony wad, ale niezdolny do takiego świństwa.

  Zagórskiego dręczono w ten sposób przez kilka dni. Podczas jednej z tych szczególnych sesji generałowi udało się uwolnić i zdzielić krzesłem dwóch oprawców (trafili do szpitala). Wersja, tym razem niepotwierdzona, głosi, że w wynikłym zamieszaniu ofiara podbiegła do samego Piłsudskiego (a dyktator dyskretnie nocą odwiedził lub odwiedzał lokal Strzelca), policzkując go. Wtedy miał paść rozkaz: skończyć z nim… niech zabierze swą tajemnicę do grobu.

  Jak było w tym konkretnym momencie – trudno powiedzieć, faktem natomiast jest, że śmierć Zagórskiego była straszna, rzeźnicza. Były dowódca lotnictwa został dosłownie rozsiekany szablami – do tego stopnia, iż ręce, którymi zasłaniał głowę wisiały na rękawach. Konającego dobił z pistoletu – strzał w tył głowy- major Wenda? Beck? Któryś z kapitanów? Zmasakrowane zwłoki najpierw przewieziono do Fortu Legionów przy szosie Grójeckiej, a następnej nocy do Wilanowa, gdzie zaszyte w worek obciążony kamieniami rzucono do Wisły.

  W ten nieskomplikowany sposób uratowano honor ludzi walczących o wyśnioną, niepodległą Ojczyznę

  Dariusz Ratajczak

  Artykuł powyższy, autorstwa zamordowanego polskiego historyka, dr-a Dariusza Ratajczaka, rzuca wiele światła na tajemnicę „zaginięcia” generała Zagórskiego. Zarazem będzie on pierwszym z całego szeregu artykułów, przypominających osobę dr-a Ratajczaka. – admin portalu ‘Dziennik gajowego Maruchy’
 • i jeszcze kilka słów prawdy ...
  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=19379&st=15

  Tajny układ Hitler-Piłsudski?
  Dariusz Ratajczak

  26 stycznia 1934 r. Dariusz Ratajczak Polska i Niemcy podpisują "de facto" pakt o nieagresji na 10 lat, w którym oba państwa wyrzekają się na ten okres załatwienia sporów drogą siły zbrojnej. Dotychczas fatalne stosunki między sąsiadami zamieniają się w polityczną sielankę. Ożywa wymiana turystyczna i handlowa, gasną spory w Gdańsku. W Kraju część opozycji bije na alarm ( już na pewno obóz narodowy) – o ile pozwalają na to policja, sądy i cenzura. Pakt wywołuje niepokój we Francji, czemu daje wyraz minister Barthou w Warszawie. Nadsekwańska prasa podejrzewa, że pakt o nieagresji zawiera jakieś- niebezpieczne w przyszłości dla Polski i Europy – tajne klauzule. Oczywiście piłsudczycy twardo zaprzeczają...

  Pytanie podstawowe: czy było coś na rzeczy, czy istniała tajna umowa Hitler- Piłsudski? Przechodząc do zarysowania wybranych poszlak, napiszmy na wstępie: dziwi fakt, że żaden z bliskich współpracowników Piłsudskiego nie przedstawił nawet w ogólnym omówieniu wytycznych Piłsudskiego co do przyszłości Polski, chociaż zarzekali się, że Marszałek przekazywał je podkomendnym wielokrotnie. Zazwyczaj gadatliwy jak przekupka Felicjan Sławoj-Składkowski w swych wazeliniarskich " Strzępach meldunków" podaje streszczenia licznych przemówień i wypowiedzi Piłsudskiego. Jednak opisując swą wizytę w Belwederze pod koniec 1933 r. (przy obecności generałów: Rydza- Śmigłego, Sosnkowskiego, Norwid-Neugebauera i Fabrycego), w czasie której chory już Naczelny Wódz przedstawił swój polityczny i wojskowy testament, jest zastanawiająco powściągliwy. Pisze jedynie, że Piłsudski zaczął od słów: "Nie liczę na długie życie i dlatego wskazałem wam... Tu następowała długa mowa Marszałka, której nie mogę przytoczyć, ale wywarła ona na nas wszystkich ogromne wrażenie".

  Ta tajemniczość specjalisty od wychodków na wolnym powietrzu ( "tęga głowa" według Marszałka) robi wrażenie. Więcej; sfery rządowe czynią wszystko, aby ukrócić wszelkie dywagacje na temat marszałkowych wytycznych ( szczególnie w obszarze polityki zagranicznej). Owszem, wolno było mówić i pisać, że polityka Piłsudskiego była genialna – i tyle! Zbyt głośne drążenie tematu kończyło się "praniem po pysku" lub Berezą. Jednak w Kraju szeptano – nawet przed podpisaniem polsko-niemieckiego paktu. Niedyskrecje antyhitlerowskiej niemieckiej prasy emigracyjnej i publikatorów w Europie Zachodniej zrobiły swoje. Podług pogłosek, tajną częścią polsko-niemieckiej ugody miało być postanowienie wspólnej wyprawy przeciwko Rosji sowieckiej celem zajęcia ziem ukraińsko-białoruskich i utworzenia tam niepodległych państw sfederowanych, czy też skonfederowanych z Rzeczpospolitą. W zamian Piłsudski zrzekał się na rzecz Niemiec Pomorza (podobno brano pod uwagę cały były zabór pruski), ale – tytułem "morskiej rekompensaty" – Polska otrzymywała korytarz przez terytorium Litwy i pewne prawa w Kłajpedzie. Pogłoski te miały mieć potwierdzenie w licznym szeregu polsko-niemieckich aktów dyplomatycznych, wymianie przyjaznych wizyt, wreszcie niejasnych aluzji w przemówieniach obu stron. Pewne jest, że były one z obawą powtarzane na zachodnich kresach Polski- również wśród niższych rangą wojskowych, którzy "w razie czego" deklarowali niezłomną wolę obrony tych ziem. Niechby i wbrew rządowi.

  2 kwietnia 1935 r. bawi w Warszawie brytyjski minister spraw zagranicznych Antoni Eden. Odwiedza Piłsudskiego w Belwederze. Proponuje Polsce przystąpienie do przeciw-niemieckiego frontu. Umierający Marszałek nie podejmuje tematu. Mamrocze o wojnie polsko-bolszewickiej, generale Denikinie i Lloyd George'u. Jest arogancki, pyta o... "polityczne położenie na Jamajce". Bez komentarza.

  Zmiana w polskiej polityce zagranicznej nastąpiła dosłownie na kilka miesięcy przed wybuchem wojny – ściślej pisząc: po ultimatum Niemiec z 21 marca 1939 r. W kwietniu 1939 r. płk Józef Beck jedzie do Londynu ( wyjazd wielokrotnie przekładał; nawet nad Tamizą nie chciał ostatecznie zamykać sobie "furtki do Berlina"). Niemcy jednak idą na całość. Hitler wygłasza w Reichstagu mowę, w której wypowiada pakt o nieagresji. Grzmi: "wobec zawarcia angielsko-polskiego układu gwarancyjnego, pakt jaki zawarłem z Marszałkiem Piłsudskim został jednostronnie naruszony". Fuehrer najpewniej czuł się zdradzony przez następców szanowanego w Niemczech Marszałka. A przecież jeszcze w styczniu 1939 r. przypominał ustami ministra spraw zagranicznych III Rzeszy, Joachima von Ribbentropa, podczas jego warszawskiej wizyty: "Pakt roku 1934 zawiera w sobie gwarancje, że również wszystkie zagadnienia wynurzające się w toku przyszłej ewolucji wydarzeń, znajdą między naszymi krajami rozstrzygnięcie w tym samym duchu uwzględniającym poszanowanie i zrozumienie obustronnych uprawnionych interesów". Bardzo ciekawe słowa wypowiedziane podczas nudnego oficjalnego bankietu!

  Pozostańmy jednak w kwietniu 1939 r.: samobójstwo płk. Walerego Sławka – najwierniejszego z najwierniejszych- popełnione wieczorem tego samego dnia, w którym minister Beck wyjechał do Londynu, a zatem w dniu zupełnego zwrotu w polskiej polityce zagranicznej. Sławek zapewne uznał, że Beck zdradził testament ukochanego Marszałka. Honorowa śmierć zawiedzionego człowieka. Do tego, nawiasem pisząc, bez zaświatowych konsekwencji (pułkownik bynajmniej chrześcijaninem nie był) Wiemy, że stosunek Wehrmachtu, okupacyjnej administracji i wielu hitlerowskich dygnitarzy do śp. Józefa Piłsudskiego był pozytywny. Wystawienie honorowej warty na Wawelu było wyrazem uznania, iż Marszałek był jedynym Polakiem, który dorósł do poziomu współpracy z Niemcami. Motyw ten podczas okupacji wielokrotnie powtarzano. Zresztą, od czasu do czasu, Niemcy "puszczali farbę". Podobno w listopadzie 1939 r. miała miejsce rozmowa między nielicznym gronem Polaków, a pewnym niemieckim generałem. Wojskowy twierdził, że po śmierci Piłsudskiego znaczna grupa jego następców (Rydz-Śmigły!) zdradziła testament Marszałka i zaprzestała realizacji podstawowych klauzul układu. Dobrze poinformowany Niemiec donosił, że nieoficjalne rozmowy na linii Hitler-Piłsudski rozpoczęły się na kilka lat przed 1934 r. (Hitler był już wtedy liczącym się politykiem). W toku wymiany myśli (oczywiście poprzez zaufanych) panowie uzgodnili zasadniczą tezę historiozoficzną, iż w ciągu wieków wał słowiański cofał się na korzyść wału germańskiego (ostatnią próbą odwrócenia procesu były poczynania Romana Dmowskiego w 1919 r. w Paryżu). Hitler miał przekonać Piłsudskiego, że stan "rozcięcia" terytorium Niemiec na odcinku pomorskim jest nie do utrzymania na dłuższą metę. W zamian za polskie ustępstwa na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Śląsku, proponował wspomniany "litewski korytarz" i wschodnie połacie I Rzeczpospolitej. Wygląda na to, że dla Piłsudskiego "wschodni obwarzanek" wart był mszy. I na tym zakończmy.

  Dariusz Ratajczak

  Nr 6 (5.02.2006)
 • @Andrzej22 03:39:41
  "Sowieciarzu kufajkowy Tonderskij, skąd wszarzu piszesz?z Anchargielska czy może jeszcze dalej?"


  marszałek chorował na koprolalię. objawia się to zamiłowaniem do bluzgów.

  czy to przypadek, że ma takich apologetów?
 • @Jan Bogatko 11:07:01
  "Piłsudski nie mógł poprzeć białych...........,nie chcieli oni niepodległej Polski a w przyadku ich zwycięstwa Polska by nie istniała."

  1. to jak mogli negocjować z władzami państwa, jesśli państwa niepodległego nie uznawali? przedmiotem sporu były granice : Kongresówka/czy sprzed 1772 r.

  2. bolszewicy lepsi, bo obiecywali wszystko?

  gdyby biali wygrali -w najgorszym wypadku -mielibyśmy jak za cara.
  a gdyby czerwoni wygrali - dzięki Ziukowi- mielibyśmy to co w 1939
 • @Skanderbeg 10:44:06 TO CO PODAJESZ TO NIE FAKTY TYLKO TWOJE RUSOFILSKIE INTERPRETACJE?
  Stawiasz ostre zarzuty Marszalkowi Pilsudskiemu, ale czy masz dowody na ich zasadnosc?

  Wiec twierdzisz, ze to bylo zle, ze Pilsudski nie wierzyl w zwyciestwo pod Warszawa? Dlaczego? NIKT nie wierzyl w to zwyciestwo, i slusznie, bo Polakow byla tylko slabo uzbrojona garstka przeciwko olbrzymiej armii bolszewickiej. Bylo rzecza irracjonalna wierzyc, ze taka garstka moze pokonac takie masy. Wielkosc Pilsudskiego polega na tym, ze mimo, ze nie wierzyl w zwyciestwo i zwyciestwo bylo praktycznie niemozliwe, walczyl, dowodzil, i wbrew zdrowemu rozsadkowi, pokonal Bolszewikow. To wlasnie dlatego, ze zwyciestwo pod Warszawa bylo takie niewiarygodne, nazwano je Cudem nad Wisla.

  Podaj ten fragment pamietnikow zony Pilsudskiego, w ktorym rzekomo twierdzi ona, ze Pilsudski "chciał wiać do Szwajcarii." Potrafisz?

  Udowodnij, ze Pilsudski dlatego nie wsparl Bialych, gdyz "sam był czerwony a ludzie pokroju Marchlewskiego to jego kumple." Potrafisz? Jesli Marchlewski i Pilsudski byli niby takimi kumplami, to dlaczego Marchlewski najechal Polske z Bolszewikami w 1920 roku, i dlaczego Pilsudski na czele armii polskiej bil Marchlewskiego i Bolszewikow?

  Coz z tego, ze w armii Denikina sluzyli Polacy, i ze on sam byl pol-Polakiem? W armiach autriackiej i niemieckiej tez sluzyli Polacy, i byli w nich dowodcy, ktorzy mieli w zylach polska krew, np. hitlerowski general Bach-Zelewski.

  Pilsudski slusznie nie poparl Denikina, ktory byl zwolennikiem Rosji monarchistycznej, imperialnej, i pozwolil Bolszewikom go pokonac. Rosja bolszewicka wydawala sie wtedy bezpieczniejsza dla Polski niz Rosja carska, gdyz byla slabsza od tej ostatniej, pelna chaosu, i nie wygladalo na to, ze dlugo potrwa, a raczej, ze w koncu sie rozpadnie. Nikt wtedy nie przypuszczal, ze Rosja bolszewicka stanie sie tak szybko potezna i grozna.

  Czy nie podales blednej interpretacji czynow Marszalka Pilsudskiego, i czy ta twoja interpretacja nie jest rusofilska?

  A teraz czekam na twoje dowody na prawdziwosc twoich twierdzen o Marszalku Pilsudskim.
 • @gen 13:42:56 PILSUDSKI POWINIEN BYL WALCZYC O ROSJE NIE POLSKE?
  RE: "bolszewicy lepsi, bo obiecywali wszystko?"

  --- Nie, bolszewicy byli "lepsi", bo niszczyli Rosje carska, imperialna, ktora ciemiezyla i niszczyla Polske przez prawie 150 lat, i ich Rosja wydawala sie slabsza od Rosji carskiej, skazana na rozpad. Tak to wtedy wygladalo. Nikt nie przewidzial, ze Rosja bolszewicka stanie sie taka potezna i grozna.

  RE: RE: gdyby biali wygrali -w najgorszym wypadku -mielibyśmy jak za cara. a gdyby czerwoni wygrali - dzięki Ziukowi- mielibyśmy to co w 1939

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze lepiej by bylo, gdyby Pilsudski nie walczyl o wolna Polske, ale o carska Rosje?
 • @NUS 08:34:29 DLA MNIE LEWACKA WIKIPEDIA TO NIE JEST AUTORYTATYWNE ZRODLO - POSTARAJ SIE O LEPSZE ZRODLA
  Nawet gdyby Pilsudski byl internowany w "luksusowych warunkach," coz w tym zlego? Czy wolalbys, zeby byl internowany w strasznych warunkach? Dlaczego bys tak zle zyczyl rodakowi (zakladam, ze jestes Polakiem)?

  Czy twierdzisz, ze Pilsudski nieslusznie walczyl o ziemie wilenska, gdzie mieszkalo (i nadal mieszka) bardzo wielu Polakow, o polskie miasto Wilno, ze powinien byl zostawic te ziemie Bolszewikom?

  Udowodnij, ze Pilsudski "zdezerterowal," czyli uciekl z wojska. Uciekl z wojska, a zarazem nim dowodzil, i to tak, ze pokonal, w sposob genialny, przewazajace sily wroga? Piszesz, ze Pilsudski zlozyl dymisje na rece Witosa z funkcji Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza. Czy Witos przyjal te dymisje? Czy Pilsudski pozostal Naczelnikiem Panstwa i Naczelnym Wodzem? A dlaczego Pilsudski usilowal zlozyc te dymisje - czy nie z powodow patriotycznych, dla dobra Polski? Chcial szlachetnie poswiecic te wysokie funkcje, zeby zapewnic Polsce pomoc Ententy, prawda?

  W jaki konkretnie sposob Pilsudski rzekomo zniszczyl ruch narodowy? - Nie wyjasniles tego.

  Nie wyjasniles tez, w jaki sposob Pilsudski rzekomo "zrobil panstwo kolesiowskie," i w jaki to sposob to rzekome panstwo rzekomo mamy dzisiaj. A w czasie komuny tez bylo to rzekome "panstwo kolesiowskie" Pilsudskiego?

  Cytowana przez ciebie lewacka, a wiec klamliwa Wikipedia, redagowana m.in. przez esbeka, nie jest dla mnie godnym zaufania zrodlem. Ty sam, zdaje sie, uwazasz za prawicowca? Jesli tak, jak to jest, ze dla ciebie lewacka Wikipedia jest autotytatywnym zrodlem?
 • @gen 13:33:35 MARSZALEK TEZ WINNY ZE LUDZIE BLUZGAJA? :)
  Cytujesz Andrzeja22:"Sowieciarzu kufajkowy Tonderskij, skąd wszarzu piszesz?z Anchargielska czy może jeszcze dalej?" A nastepnie pytasz: "marszałek chorował na koprolalię. objawia się to zamiłowaniem do bluzgów. czy to przypadek, że ma takich apologetów?"

  A dlaczego nie cytujesz innych osobnikow, ktorzy wyrazaja sie jeszcze ostrzej niz Andrzej22? Np. Tonderski zwraca sie do mnie jak nastepuje: "Spie.....j." "Ty idioto i oszczerco ... Ale taki idiota i żydolubca jak ty tego nigdy nie zrozumie. Powiem ci jedno s.ie.....j. ch....o!"

  Czy tez bedziesz twierdzil, ze Tonderski tak sie wyraza, bo jest apologeta Marszalka? Jesli tak, to czy nie bedziesz w bledzie? Bo Tonderski jest wrogo nastawiony do Marszalka.
 • PODYSKUTUJMY LEPIEJ O DUPIE PEDERASTY LENINA :)))))))))))
  Andrzej22:
  "...........tym artykułem zdekonspirował Pan moskiewsą hasbarę w postaci Tonderskiego, Wojtasa, vortexa, Grunholza i wielu innych!! W prosty sposób wyłozyli sie chłopaki jak na własnej prowokacji którą kombinowali w związku ze zbliżajca się rocznicą 15 sierpnia!! .............

  To zaplanowana kolejna akcja WSIowych w której NE odgrywa jedną z głównych ról..............

  Wiadomym jest, że 15 sierpnia PiS i pozostałe oragnizacje wolnościowe zorganizują wiece w Warszawie które medialnie trzeba przykryć, wygłuszyć!!
  I dlatego do akcji wkracza WSIowa agentura ze swoim zbrojnym ramieniem
  jakim jest niestety NE!!"
  =================================================

  No właśnie !!!

  Dlatego MY POLACY nie powinnismy dać się wciągać

  w te prowokacje perfidnej rosyjskiej agentury na NE,

  która daleko za sobą zostawiła króla łgarstwa gebelsa !!!!

  Demaskować to kremlowskie badziewie trzeba ale także

  oferować dyskusje na tematy ich dotyczące :))) - np. takie

  jak:

  "Wpływ kochanków pedersty Lenia na politykę Rosji" albo

  "Sowiecki superfaszysta Stalin i rosyjskie obozy koncentarcyjne"

  albo "Publiczne demonstrowanie pedofilstwa przez Putina"

  W odróżnieniu od agenturalnych, rosyjskich łgarstw Grunholza

  i jemu podobnych to te tematy np. pederastyczne zboczenie Lenina są

  faktami potwierdzonym przez zachodnich badaczy i historyków !!!!


  PS
  Rozkoszna dupa Lenina
  Autor: Mirosław Dakowski
  http://dakowy.nowyekran.pl/post/44649,rozkoszna-dupa-lenina


  ....Herszel do Lenina: "Wowa! A czy nie zarosła twoja pupcia podczas
  naszej rozłąki? Czy przez ten czas nic się z nią nie stało?…
  Wkrótce przyjadę, jak tylko tutaj uporam się ze sprawami
  i zajmiemy się przeczyszczaniem twojego słodkiego tyłeczka....."


  Rozkoszna dupa Lenina - Rozdzial -V-

  [Słyszałem o dokumentach na temat perwersji i orgii u „wodzów rewolucji”
  od dysydentów rosyjskich z kręgu Sacharowa w Dubnej i w Moskwie w
  latach 70-tych. Potem w Paryżu, w latach późnych 80-tych, w kręgach
  postępowych intelektualistów. Odrzucała mnie perspektywa wczytywania się

  w tę obrzydliwość. Jednak obecnie, wiek cały po tych (już
  udokumentowanych) FAKTACH, trzeba do tej sprawy wrócić, bo skutki tej
  piekielnej rozpusty (polityczne, społeczne) odczuwamy do dziś. .......
  ......................................

  W drodze do 1917 roku

  Rozdział V: Rozkoszna dupa Lenina 5

  Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku we Francji ukazała się książka
  „Wielcy homoseksualiści”. W Żydobolszewii krążyła ona jako wydanie
  "samizdatowe" (publikacja rozpowszechniana w Związku Radzieckim bez
  wiedzy i zezwolenia władz/admin) zagrożone wieloletnim więzieniem dla

  każdego posiadacza. W książce tej jako jednym z najważniejszych „wielkich
  homoseksualistów” jest Lenin. Do tej skłonności, czyli „kochania inaczej”
  przyczynił się jego tatuś, z pochodzenia Żydo-Mongoł – Ilja Mikołajewicz.

  Książkę napisał J.W. Sokołow. Pisze on na wstępie swojej publikacji, że miał
  ją od dawna napisaną, ale opublikował dopiero w 2010 roku. Od czasów, gdy
  mógł dotrzeć do surowo wcześniej zakazanych dokumentów, zainteresowały
  go dokumenty osobiste działaczy tak zwanego „leninowskiego” naboru

  /zaciągu/, czyli elitarny rdzeń sowieckiego żydobolszewizmu. Zwrócił
  szczególną uwagę na tych działaczy, którzy zostali poddani represjom po
  śmierci Lenina.
  .................................
  .................................
  Sokołow zadał sobie kluczowe pytanie: – co w tej „sypialni dla dwóch” robił
  Zinowiew? Dlaczego w biografii Lenina pisze się o takich szczegółach, jak np.
  którą ulicą wtedy a wtedy szedł, przez jaki nasyp albo rów przechodził, a
  miesiąc wspólnego życia z Zinowiewem w „sypialni dla dwóch” znika z
  biografii.

  Sokołow odkrył prawdę po dotarciu do osobistego archiwum Grigorija
  Zinowiewa, członka Politbiura KC WKP /b/, pierwszego sekretarza
  Leningradzkiego OBKOM-u partii. Znalazł tam m.in. list Lenina do Grigorija
  Zinowiewa z 1 lipca 1917 roku:

  "Grigorij!
  Okoliczności tak się ułożyły, że muszę natychmiast zniknąć z Piotrogrodu.
  Nie mogę wyjechać daleko, sprawy nie pozwalają. Towarzysze proponują
  jedno miejsce, o którym mówią, że jest całkowicie bezpieczne. Ale samotność
  jest taka przygnębiająca, zwłaszcza teraz… Dołącz do mnie, a we dwójkę
  spędzimy cudowne dzionki z dala od wszystkiego… Jeśli możesz wyjechać
  do samotni ze mną, to szybko telefonuj – wydam rozkaz, żeby tam
  przygotowano wszystko na dwie osoby."

  Chodziło o okolice tegoż jeziora Razliw i późniejszy sławny szałas. To właśnie
  tam stosunki Lenina i Zinowiewa znalazły miłosną oprawę. Spędzili tam w
  samotności dużo czasu, a skutki tych „zbliżeń” wprost zawróciły
  Zinowiewowi w głowie. We wrześniu pisze on z Piotrogrodu do Lenina
  przebywającego w Finlandii:

  "Kochany Wowa!
  Nie uwierzysz, jak mi jest tutaj tęskno bez ciebie, jak mi ciebie brakuje i
  naszych pieszczot… Nie uwierzysz, ale nikogo nie tknąłem od tamtego czasu,
  kiedy wyjechałeś. Możesz być całkowicie pewien mojego uczucia do ciebie i
  mojej wierności. Uwierz, że ani mężczyzny, ani tym bardziej kobiety nie
  tknąłem i nie tknę. Tylko ty jesteś mi bliski… Przyjeżdżaj, nie obawiaj się,
  wszystko przygotuję jak najlepiej"

  Lenin chyba nie odpowiedział na ten list, bo kochanek po upływie zaledwie
  tygodnia pisze następny:

  "Kochany Wowa!
  Nie odpowiadasz mi, na pewno zapomniałeś swojego Herszela… Ja natomiast
  przygotowałem dla nas znakomity kącik. Będziemy mogli bywać tam kiedy
  tylko będziemy mieli ochotę. Jest to przepiękne mieszkanko, gdzie nam będzie
  dobrze i nikt nie będzie przeszkadzał naszej miłości. Będzie tak dobrze, jak

  przedtem. Wspominam, jakim szczęściem było dla mnie spotkanie z tobą.
  Pamiętasz, jeszcze w Genewie, jak musieliśmy się ukrywać przed tą kobietą…
  Nikt nas nie zrozumie, naszego uczucia, naszego wzajemnego oddania…
  Przyjeżdżaj szybciej, czekam na ciebie, mój kwiatuszku! Twój Herszel."

  Sokołow zadał sobie następne pytanie: Kim była „ta kobieta”, przed którą
  musieli się tak ukrywać w Genewie?

  Tymczasem nastąpił żydobolszewicki przewrót z października 1917 roku.
  Lenin powrócił do Piotrogrodu. W tym czasie Zinowiew wyjechał do
  Moskwy, aby kierować krwawym utrwalaniem władzy żydochazarskiego
  „proletariatu”. Pisze stamtąd do Lenina:

  "Iljicz!
  Wszystko co mi zleciłeś, wykonałem. A czego jeszcze nie zdążyłem,
  obowiązkowo wykonam… Tutaj jest bardzo ciężko i niełatwo, ale ożywia
  mnie myśl, że już za kilka dni zobaczę ciebie i uścisnę w swoich ramionach.
  Czy doglądasz naszego gniazdka? Nie przyprowadzasz do niego innych? Ja
  bardzo tutaj przeżywam i tylko nadzieja na twoją wierność mnie ogrzewa…
  Całuję cię w twoją marksistowską pupkę.Twój Herszel."

  Sokołow drążył dalej: kimże była tamta kobietaw Genewie, przed którą obaj
  musieli się konspirować? I pytanie dodatkowe – który z nich był kochankiem
  aktywnym, a który pasywnym, po prostu, kto kogo…

  W 1918 roku Zinowiew pisze o tej „kobiecie” już konkretniej:

  "Wowa!
  Każdego razu, kiedy znajduję się daleko od ciebie, to bardzo cierpię. Przez
  cały czas wydaje mi się, że ja oto tutaj tęsknię za tobą, a ty właśnie w tej
  chwili zdradzasz mnie. Przecież jesteś rozwiązłym psotnikiem, ja to wiem…

  Nie zawsze można wytrzymać, zwłaszcza w rozłące z ukochanym. Ale ja się
  trzymam i na nic sobie nie pozwalam. A u ciebie sytuacja jest wstrętna –
  trzeba zawsze być przy Nadii. Rozumiem cię, wszystko rozumiem… I jak
  ciężko jest udawać przed otoczeniem, też rozumiem. Teraz przynajmniej jest
  nieco łatwiej – nie trzeba niczego przed nią już ukrywać. Nie tak jak wtedy,
  w Genewie, kiedy ona na początku nas przyłapała…"

  No tak, w Genewie zostali „przyłapani” przez „Nadię”. Później Lenin przyznał
  się jej do swoich figlów z Zinowiewem, a ona /Nadzieżda Krupska/ pogodziła
  się ze zboczeniem męża i już nie sprzeciwiała się burzliwemu rozwojowi
  romansu tych dwóch żydowskich zboczeńców.

  W kolejnym liście pisanym już z frontu wojny domowej, Zinowiew pyta
  żartobliwie:

  "Wowa!
  A czy nie zarosła twoja pupcia podczas naszej rozłąki?Czy przez ten czas nic
  się z nią nie stało?… Wkrótce przyjadę, jak tylko tutaj uporam się ze
  sprawami i zajmiemy się przeczyszczaniem twojego słodkiego tyłeczka."

  Te anatomiczne szczegóły ze współżycia dwóch homoseksualistów
  wyjaśniają, który z nich był pasywnym, a który biernym „pedałem”.
  Potwierdza to list napisany wiosną 1918 roku, kiedy właśnie rozgromiono

  „białe” wojska generała Judenicza. Armia żydobolszewicka nazywana już
  oficjalnie „Armią Czerwoną” zatrzymała się na estońskiej granicy i Zinowiew
  przygotowywał swój powrót do Piotrogrodu. Uradowany sukcesem
  militarnym i perspektywą spotkania z „pupcią” Lenina, „Herszelek” zatracił
  wszelką powściągliwość:

  "Wowa!
  Ja wkrótce przyjadę i nie wypuszczę cię już więcej z moich objęć, cokolwiek
  by nie mówiła ta sekutnica!Wróg ucieka na całym froncie i sądzę, że więcej z
  tej strony nie zaatakują. Tak więc czekaj na mnie, spiesz się podmyć, bo ja
  wkrótce będę."
  ...........................
  ...........................
 • @Pan Marky 15:00:59
  Twój problem jest taki, że każde źródło będzie dla Ciebie złe jeśli nie jest po Twojej myśli.
  W Wikipedii masz odnośniki do źródeł. Witosa też pewnie nazwiesz kłamcą?
  Piłsudski był internowany, a może instruowany? O dziwo Niemcy wypuścili takiego polskiego patriotę i iwroga. Nie torturowali go tak jak on postępował z Polakami w Brześciu. I nawet miał adiutanta do dyspozycji.
  Za te cierpienia u wroga zasłużył na wodzostwo - tak samo jak bolek
  Można by podejrzewać, że wódz był agentem Niemieckim tak samo jak był Austro-węgierskim. Podejrzenia te potwierdzone są przez uczynki wodza. Jak to mówią po owocach go poznacie.

  Czy twierdzę, że niesłusznie walczył o Wilno i Kijów? Owszem - w tamtej sytuacji, gdy nasze państwo było w trakcie tworzenia i nie było wystarczających sił, aby postawić się ruskim to jego działanie było właśnie takim jakiego należy się spodziewać od konia trojańskiego. Nic dziwnego, że przed sanacją oskarżano go o zdradę.

  Udowodnić, że zdezerterował ? Jeśli prowokujesz wojnę i na dzień przed rozstrzygającą rozprawą i prawdopodobną klęską podajesz się do dymisji to zachowujesz się jak dezerter i zdrajca.

  Dlaczego się podał do dymisji ? Jego posuniecie, gdyby zostało nagłośnione mogłoby doprowadzić do katastrofalnego wpływu na morale walczących. Tak się zachowuje zdrajca i kret/ koń trojański. Prawdziwy wódz i patriota stałby przy swoich ludziach do końca.
  Tłumaczenie tego chęcią uzyskania wsparcia z Francji na dzień przed spodziewaną katastrofą ? Niby co, Francuzi mieli zrobić desant w ciągu jednego dnia i to w sytuacji, gdy jesteśmy udupieni??

  W jaki sposób zniszczył ruch narodowy? Przewrót majowy, więzienie bez rozprawy sądowej, tortury i likwidacja tych co mu nie pasowali. Tak się dziwnie składa, że dotyczyło to narodowców.

  Wyjaśnione masz w jaki sposób zrobił państwo kolesiowskie - "wprowadził system autorytarny oparty na armii i swych zwolennikach – zwany sanacją". Trzeba Ci powtarzać?

  Mit o wodzu się kupy nie trzyma. Trzeba być ślepym, aby tego nie dostrzegać.
  Już sam fakt próby zlikwidowania Korfantego (który jest ojcem wywalczenia Śląska dla Polski) i wielu innych bezspornych patriotów świadczy, że to był antypolski kret/ ukryty agent.
 • @NUS 21:19:48
  Prosze, udowodnij, ze moj problem jest taki, ze kazde zrodlo bedzie dla mnie zle, jesli nie bedzie po mojej mysli. Potrafisz?

  Bez obrazy, ale moze to ty masz problem z przyjmowaniem do wiadomosci informacji, ktore przecza twemu przekonaniu, ze Marszalek Pilsudski byl zlym Polakiem?

  Jak juz ci napisalem, nie ufam Wikipedii, tylko dobrym zrodlom. Np. takim dobrym, solidnym zrodlem wydaje sie byc ksiazka Normana Davies'a "Bialy Orzel, Czerwona Gwiazda." Czy ja znasz?

  Nadal nie rozumiem, jakie masz konkretnie zarzuty wobec Marszalka Pilsudskiego odnosnie do jego internowania przez Niemcow. Co masz na mysli, pytajac, czy Pilsudski byl podczas internowania "instruowany"? Instruowany o czym? Jakies dowody w sprawie tego instruowania? Czy twierdzisz, ze bylo cos zlego, nieczystego, w tym, ze Niemcy wypuscili Pilsudskiego? Co? Dlaczego zestawiasz go akurat z "bolkiem"? A na jakiej podstawie twierdzisz, ze "[m]ożna by podejrzewać, że [Pilsudski] był agentem Niemieckim tak samo jak był Austro-węgierskim"? Jakie niby jego uczynki to potwierdzaja?

  Wiec twierdzisz, ze Pilsudski nieslusznie walczyl o Wilno i Kijow, bo Polska byla za slaba, zeby o nie walczyc? Znaczy, ze wedlug ciebie Polska powinna byla czekac, az sie wzmocni, i dopiero wtedy walczyc o te stare polskie ziemie? Czy jestes pewien, ze w pelni rozumiesz sytuacje polityczna, ktora wtedy panowala? Otoz wtedy, po ponad 120 latach nieistnienia wolnej Polski, ustalalo sie nasze terytorium. Zachod nie byl przychylny naszemu odrodzonemu panstwu, chetnie zostawilby jak najwiecej naszych dawnych ziem innym krajom. Kazdy chcial uzyskac wtedy jak najwiecej terytorium, walczyl o to. To wtedy np. Czesi odebrali nam Zaolzie, a Zachod to zaakceptowal. Gdybysmy od razu nie walczyli o terytorium, tylko czekali az sie wzmocnimy, to najpewniej niewiele bysmy go mieli. Trzeba bylo walczyc o to terytorium natychmiast, nie tracac czasu, bo kto inny by je dostal i uzyskal aprobate mocarstw. Zatem gdybysmy czekali, az staniemy sie silniejsi, to zapewne nigdy bysmy nie mieli Wilna, bo i Rosja i Litwa moglyby sie tak umocnic, i uzyskac takie gwarancje od mocarstw, ze nie bylibysmy w stanie odzyskac ziemi wilenskiej. Zaatakowalismy we wlasciwym czasie, kiedy przede wszystkim Rosja byla slaba. I zdobylismy Wilno, i pokonalismy Rosje. W polityce czesto trzeba byc ofensywnym, a nie defensywnym, i ryzykowac. Dobry polityk rozumie, ze niekiedy zwloka w dzialaniu moze skonczyc sie olbrzymia katastrofa.

  RE: Prawdziwy wódz i patriota stałby przy swoich ludziach do końca.

  --- Marszalek Pilsudski stal przy swoich ludziach do konca. Dzieki niemu Polska pobila armie bolszewicka, i to w brawurowym stylu.
  Mozliwe, ze to dzieki temu zwyciestwu dzis ze soba rozmawiamy. Czy jako Polak nie powinienes byc dumny z rodakow, w tym Marszalka, ze odniesli takie wielkie, niesmiertelne zwyciestwo?

  Slowo "zdezerterowac" znaczy: "uciec z wojska."

  Prosze, udowodnij, ze skladajac rezygnacje u Witosa, Pilsudski zachowywal sie jak dezerter i zdrajca. Czy Witos przyjal te rezygnacje? Tak, czy nie? Czy Pilsudski w koncu zrezygnowal, czy jednak wrocil do armii i wiodl ja do zwyciestwa?

  Nadal nie rozumiem, co masz konkretnie na mysli twierdzac, ze Pilsudski rzekomo zniszczyl ruch narodowy. Czy np.masz na mysli, ze zamordowal wszystkich narodowcow? Przy okazji, wiec dla ciebie np. Witos to narodowiec?

  Nie rozumiem tez, co KONKRETNIE rozumiesz przez ten "system kolesiowy." Jak on rzekomo wygladal w praktyce? Potrafisz to wyjasnic? A czy potrafisz udowodnic, ze dzis w Polsce panuje "system kolesiowy" rzekomo stworzony przez Pilsudskiego?

  Wiec Pilsudski rzekomo chcial zabic Korfantego i jakichs innych patriotow (jakich?)? Udowodnij, ze chcial to zrobic. Jesli chcial ich rzekomo zabic, to dlaczego tego nie zrobil, przeciez byl wystarczajaco potezny, prawda? Czy wladze na czele z Pilsudskim mialy racje, ze aresztowaly m.in. Korfantego, czy nie? Czy wiesz, w jakiej katastrofalnej sytuacji znajdowala sie Polska, kiedy Marszalek zdecydowal sie dzialac? Czy czytales np. tekst Lazacego Lazarza, w ktorym porownuje on polozenie Polski tuz przed Przewrotem Majowym do obecnego, spowodowanego rzadami PO?

  Dziekuje za dotychczasowa dyskusje, i opanowanie. Nieslusznie wyzwalem cie od szmat. Odnosny wpis wycofuje.
 • @vortex 15:27:28
  Fakty historyczne? Oczywiście taki czy inny fakt zaistniał, pytanie co ten fakt poprzedzało i w jakim celu ten fakt zaistniał. No tak, ale tego to już agentura wpływu nie uczy. Nie wiem czy wiesz, że są zawsze trzy prawdy. Moja prawda, twoja prawda i gówno prawda. Opowiadając zasłyszane, wyrwane z kontekstu, idiotyzmy, ostawiasz się po stronie nawet nie twojej prawdy, tylko gówno prawdy. No, cyba że wiesz dobrze wiesz co piszesz i dlaczego tak piszesz.
 • @Pan Marky 16:00:43
  Problem w tym, Panie Marky, że ja mogę być cierpliwy jeśli chodzi o mnie. Potrafię się bronić.

  Natomiast jeśli chodzi o ewidentne przekręcanie historii mojego Narodu, o ewidentne naśmiewanie się z historii mojego Narodu, ośmieszanie mojego Narodu i próby unurzania w fekaliach wszystkkiego co święte w tym Narodzie, włączając w to ludzi wielce zasłużonych w budowie i odbudowie Polski, jako Państwa, Narodu jako Narodu, nie ma i nie może być cierpliwości. W takim przypadku należy walić w mordę bez najmniejszego zmiłowania, na odlew, tak aby oszczerca, zdrajca i prześmiewca wiedział, że następną razą będzie jeszcze gorzej dla niego.

  I jeszcze jedno. Dzięki tej zalecanej przez pana cierpliwości i wyrozumiałości nastąpił potworny wysyp zdrajców i agentów wpływu, również na NE.
 • @Pan Marky 15:35:20
  jestem za zakazem używania bluzgów przez wszystkich a nie tylko "niektórych"
 • @Pan Marky 14:31:37
  "Znaczy, ze twierdzisz, ze lepiej by bylo, gdyby Pilsudski nie walczyl o wolna Polske, ale o carska Rosje?"

  piłsudski uratował "państwo proletariatU' ZAPŁACILIŚMY ZA TO w 1939.

  carskiej Rosji juz nie było a Polska juz TAK! był tylko problem granic.

  "Nikt nie przewidzial, ze Rosja bolszewicka stanie sie taka potezna i grozna."

  już w 1918 r zbolszewikami walczył Dowbor- Muśnicki. Bolszewicy zaatakowali formacje polskie a biali NIE! to Piłsudski, który działał razem z bolszewikami nie znał ich?

  w 1919 r, Piłsudski namawiany do sojuszu z Denikinem mówił" bolszewików mogę bić kiedy chcę gdzie chcę, jak chcę". to znaczy, że tbardzo trzeźwo oceniał sytuację i w 1920 mogliśmy stracić ni etylko niepodległość.

  co lepsze trafić pod okupację białej , czy czerwonej Rosji?
 • @Jurand 06:16:40
  "ośmieszanie mojego Narodu i próby unurzania w fekaliach wszystkkiego co święte w tym Narodzie"

  Piłsudski i naród polski to to samo?
  czy apostata ma być "świętością"?

  "nastąpił potworny wysyp zdrajców i agentów wpływu, również na NE."

  to być może. ale jeśli Piłsudski nie był agentem austriackim i niemieckmi, to dlaczego zamordował gen. Zagórskiego?
 • @gen 11:14:59 ROSJA BOLSZEWICAK CZY CARSKA TO DLA POLSKI ADIN CZIORT
  RE: piłsudski uratował "państwo proletariatU' ZAPŁACILIŚMY ZA TO w 1939.

  --- W jaki konkretnie sposob Pilsudski uratowal "panstwo proletariatu"? Prosze, udowodnij, ze to zrobil. Czy w rzeczywistosci nie pokonal tego panstwa, nie zatrzymal jego ekspansji?
  Znaczy, ze uwazasz, ze powinien byl pomagac Denikinowi i jemu podobnym ruskim szowinistom w restauracji Rosji monarchistycznej, imperialnej?

  RE: carskiej Rosji juz nie było a Polska juz TAK!

  --- Rosja carska naprawde nadal istniala, byla tylko czasowo w kryzysie. Denikin i jemu podobni walczyli o przezwyciezenie tego kryzysu, o restauracje carskiej Rosji. A Polski jeszcze wtedy naprawde nie bylo, walczyla dopiero o swoj ksztalt, o swoje cialo materialne. Popieranie przez nia Denikina i tym podobnych "Bialych,"skazywalo ja na ponowny niebyt.

  RE:był tylko problem granic.

  --- Prawde piszesz. Zatem co z tego wynika, ze "byl problem granic"? Czy w zwiazku z tym problemem Polska miala nie walczyc o terytorium (zreszta odebrane Polsce jakies 120 lat wczesniej), pomagac Bialym?

  RE: już w 1918 r zbolszewikami walczył Dowbor- Muśnicki. Bolszewicy zaatakowali formacje polskie a biali NIE! to Piłsudski, który działał razem z bolszewikami nie znał ich?

  --- Co z tego wynika, ze Dowbor walczyl z bolszewikami w 1918-ym? To, ze Biali nie atakowali "formacji polskich" nie znaczylo, ze byli wobec nich przyjazni na dluzsza mete, gwarantowali bezpieczenstwo Polski w przyszlosci. Pilsudski znal i Bolszewikow, i bardzo dobrze znal Bialych. Nie byli oni naprawde lepsi dla Polski od Bolszewikow. Dowodzi tego traktowanie Polakow przez Rosje carska, potworny ucisk, wynarodawianie, urzedowy jezyk moskalski, wykanczanie polskich patriotow, okrutne tlumienie polskich zrywow narodowych, niedopuszczanie do rozwoju Polski. W istocie Rosja carska wydaje sie rownie zla, jesli nie gorsza, od tej sowieckiej.

  RE: w 1919 r, Piłsudski namawiany do sojuszu z Denikinem mówił "bolszewików mogę bić kiedy chcę gdzie chcę, jak chcę".

  --- Czy w owym czasie nie mowil prawdy?

  RE: to znaczy, że tbardzo trzeźwo oceniał sytuację i w 1920 mogliśmy stracić ni etylko niepodległość.

  --- W 1920 ryzykowalismy utrate niepodleglosci, ale tez jej utrzymanie. Utrzymalismy ja. W zyciu musi sie niekiedy ryzykowac, nie ma innego wyjscia. Gdybysmy pozostali bierni, nie dzialali, nie walczyli, rozszarpano by nas na sztuki. Zobacz, dzis jestesmy bierni, nie reagujemy na skandaliczne traktowanie rodakow przez takich Litwinow, na RAS, na "mniejszosc mnieniecka," na bezczelne panoszenie sie w NASZEJ Ojczyznie obcych nam "eskimosow" - i panstwo nam sie rozpada. Rada, zeby nie ryzykowac, jest dobra dla bojazliwych i chorobliwych introwertow.

  RE:co lepsze trafić pod okupację białej , czy czerwonej Rosji?

  --- Fakty pokazuja, ze jedna i druga to dla nas, Polakow, takie samo zagrozenie i zlo. Popatrz na to, jaka dzis jest wobec nas ta niekomunistyczna, imperialna Rosja. Poczytaj, co mowi o Polsce glowny teoretyk tej Rosji, Dugin, doradca Putina. A pamietasz co sam Putin powiedzial - na Westerplatte! - o Traktacie Wersalskim, ktory gwarantowal nasze odrodzenie sie po prawie 150-ciu latach niewoli?

  Chcemy i musimy byc WOLNI od Rosji bolszewickiej, imperialnej, i kazdej innej.
 • @gen 11:20:08
  RE: to być może. ale jeśli Piłsudski nie był agentem austriackim i niemieckmi, to dlaczego zamordował gen. Zagórskiego?

  --- Jesli to prawda, ze Pilsudski "zamordowal" Zagorskiego (ja mimo szacunku do sp. Dariusza Ratajczaka niekiedy kwestionuje jego twierdzenia), moze mial ku temu powody? Moze Zagorski nie byl taka pozytywna postacia jak go niektorzy przedstawiaja?

  Tak czy owak, zaslugi Marszalka dla Polski sa olbrzymie, wiekopomne. Patriotyczny Polak - Polak ktory dba o dobro Ojczyzny - powinien szanowac i czcic jego pamiec, tak jak pamiec innych wielkich Polakow, takich jak Roman Dmowski, Adam Mickiewicz, general Bem, general Dabrowski, ks. Czartoryski.

  Niech to szanowanie i czczenie ich pamieci laczy i jednoczy nas, Polakow.
 • @Jurand 06:16:40
  RE: Dzięki tej zalecanej przez pana cierpliwości i wyrozumiałości nastąpił potworny wysyp zdrajców i agentów wpływu, również na NE.

  --- Co masz powyzej na mysli? Czy to, ze brak cenzury na Nowym Ekranie spowodowal zjawienie sie tu "zdrajcow i agentow wplywu"? Nawet gdyby tak bylo, czemu mialoby to byc zle? Po pierwsze, wiedzielibysmy kto nimi jest, a po drugie, mielibysmy okazje rozprawienia sie z nimi w dyskusji, udowodnienia im bezposrednio, ze klamia, czy sa w bledzie. Ich obecnosc tu bylaby rzecza cenna dla nas, bo pomoglaby nam rozwijac nasza zdolnosc dyskutowania i myslenia.

  Zas odebranie im wolnosci wypowiedzi oznaczaloby szkodliwe dla nas pozbawienie sie mozliwosci rozprawy w dyskusji z nimi, rozwoju naszych zdolnosci myslenia i docierania do prawdy. Kazdy wrog jest szkodliwy, ale zarazem ma korzystna dla nas strone.

  Kto wie, moze nawet przekonalibysmy niektorych z nich, zeby staneli po stronie nas, dobrych, patriotycznych Polakow?

  Trzeba ze soba rozmawiac, komunikowac sie, w tym klocic sie i spierac, nawet ostro, zamiast uciekac od wzajemnego komunikowania sie.

  Pozdrowienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY